Сайт
Головна - Комунікації - Котел для опалення будинку

Котел для опалення будинку

Водяне опалення індивідуального будинку підключається до котла – джерела опалення. Котли бувають різні за типом палива та конструкції. Вибір котла для кожного конкретного будинку залежить від доступу до різних джерел енергії.

Якщо є доступ до газової магістралі, то кращий вибір – газовий котел. Якщо газу немає, найчастіше доводиться застосовувати електричний котел. Котли на дизельному або твердому паливі найчастіше використовуються в якості резервних.

Перевага газових котлів над іншими – очевидна. По-перше, опалювати газом відносно дешево через високий ККД спалювання блакитного палива. У плані екологічності теж претензій до газу мінімум. Газові котли, особливо високої якості, з підвищеним ККД, досить дорогі, але це окупається дуже швидко.

Електричні котли найкомпактніші, невибагливі до умов експлуатації та безпечні. Електрика є практично скрізь, чого не скажеш про газ, тому електрокотли заслужено популярні. Однак, головний недолік – це дорожнеча електричного опалення в принципі.

Вибір котла

Не так популярні твердопаливні і дизельні котли. Це й зрозуміло: немає магістральної постачання енергоносія, високі вимоги до якості палива. А вугілля, солярка тощо, можуть бути різної якості. Крім того, це не найбезпечніший тип опалювального обладнання, з ним треба бути завжди пильними. Це не електро-котел з автоматикою... Однак, у віддалених місцевостях, де не проведено газ і бувають перебої з електрикою (або її немає зовсім), твердопаливні і дизельні котли – єдиний варіант.

Фото Каркас