Сайт
Головна - Комунікації - Газове опалення будинку

Газове опалення будинку

Газ – найбільш вигідний вид палива для обігріву приватних будинків. Саме тому, так сильно коливається ціна ділянок під забудову, в залежності від наявності газової магістралі. Якщо ж газу немає, то доводиться користуватися більш дорогими джерелами енергії: електрикою, дизельним або твердим паливом.

Зазвичай на базі газу влаштовують водяне опалення: розведення труб з радіаторами, а джерелом тепла, що нагріває рідину і ганяти її по системі, є газовий котел. Сучасні газові котли бувають декількох видів, залежно від конструкції: одно- і двоконтурні; з відкритою і закритою камерою згоряння; конденсаційні або конвекційні; настінні або підлогові. Як вибрати газовий котел, при такому розмаїтті типів і параметрів? Спробуємо розібратися, що до чого.

Газовий котелОдноконтурний газовий котел нагріває виключно воду, яку насос ганяє по системі опалення. Двоконтурний газовий котел в одному контурі гріє воду для системи опалення, а раптом, для гарячого водопостачання. Щоб одноконтурний котел також грів воду для гарячого водопостачання, необхідно з котлом змонтувати додатковий бак-бойлер.

Газовий котел з відкритою камерою згоряння бере повітря (кисень) для підтримки горіння з приміщення, де він розташований, а значить повинна бути добре функціонуюча активна вентиляція. Газовий котел із закритою камерою згоряння бере повітря зовні, з вулиці і не пред'являє особливих вимог до вентиляції і димоходу.

Конденсаційні газові котли дорожче конвекційних в рази, так як використовують більш сучасну економну систему. Вони дають +20% потужності при тій же витраті газу.

Підлоговий або настінний котел? У першу чергу залежить від необхідної потужності, а значить від розрахункових тепловтрат будинку. У невеликих каркасних будинках зазвичай використовують настінні котли, так як тепловтрати приміщень з каркасними стінами невеликі. Проте, місце кріплення котла до стіни потрібно підсилювати додатковими ребрами жорсткості в каркасі і стійками.

Фото Каркас