Сайт
Головна - Комунікації - Водяне опалення каркасного будинку

Водяне опалення каркасного будинку

Каркасний будинок досить гнучкий і демократичний щодо типу опалення. У каркасних будинках (як дерев'яних, так і ЛСТК) встановлюють водяне, повітряне, автономне інфрачервоне і інші види опалювальних систем та їх комбінації. І все ж, водяне опалення, як найбільш звичне для вітчизняних монтажників, встановлюється найчастіше. Це стосується лише країн СНД і частково Європи, в США і Канаді, на батьківщині каркасних будинків – більш поширене повітряне опалення. Про нього ми теж поговоримо, але вже в одній з наступних статей, а зараз – водяне опалення в каркасному будинку.

Отже, каркас будинку готовий. На даному етапі і проводять основні комунікації в стінах і перекриттях. Лише після повної прокладки всіх інженерних мереж і їх тестових перевірок, можна починати укладати в конструкції утеплювач. Паралельно з монтажем комунікацій можна проводити зовнішні оздоблювальні роботи.

Система водяного опалення каркасного будинку являє собою радіатори, розведення пластикових труб і котел з блоком управління. Якщо з вибором і монтажем котла та радіаторів все типово і мало відрізняється від влаштування опалення в цегляних, блокових і інших будинках, то проводка труб по конструкціях будинку (стіни, перекриття), має ряд особливостей. Є два принципових варіанти проводки пластикових труб водяного опалювання по каркасних стінах. Перший варіант: у стійках каркасних стін фрезеруються проходи (не більше 1 / 3 - 1 / 4 ширини дошки) і всередині них прокладаються труби опалення. Другий варіант: труби ведуться між каркасною стіною і гіпсокартоном, в проміжку, де встановлені профілі або решетування для кріплення останнього. Другий варіант здається більш привабливим. По-перше, не потрібно робити зайвої роботи – робити отвори в каркасних конструкціях. По-друге, знову ж таки немає ризику послабити стійки каркаса. По-третє, немає ризику пошкодити трубу при переміщеннях каркасної стіни, що іноді трапляється з проводкою усередині стін. По-четверте, у разі прориву труби або іншої поломки, відносно не складно відкрутити відповідний лист гіпсокартону, при цьому пошкодивши лише внутрішню обробку (фарбу, шпалери) і усунути неполадку. Якщо ж пошкодиться труба всередині стіни, мало того, що вона просочить водою утеплювач, так щоб дістатися до неї і усунути поломку треба вивернути не лише гіпсокартон (вагонку), а і пароізоляцію, утеплювач, а іноді і частина дерев'яних конструкцій.

У будь-якому випадку, кріплення труб до каркаса повинно здійснюватися не жорстко. Якщо все ж ведуть труби всередині стін, отвори треба робити на 5-10мм більше, ніж діаметр труби. По можливості застосовувати гумові підкладки, щоб захистити трубу від механічних пошкоджень, у разі зрушень стінних конструкцій.

Коли система труб проведена і протестована, можна підключати радіатори і котел, заповнювати систему і пускати її в експлуатацію.

Фото Каркас