Сайт
Головна - Комунікації - Опалення будинку своїми руками

Опалення будинку своїми руками

Самостійний монтаж системи опалення приватного будинку із застосуванням сучасних матеріалів і комплектуючих – не така вже й неймовірна справа. Все реально! Установка легких алюмінієвих або складових радіаторів не вимагає особливих навичок. Розводка пластикових труб системи опалення, з використанням спеціального інструменту та фітингів (без жодної пайки-зварювання) – так само завдання, що не вимагає над-здібностей. Досить побувати один раз учнем у обізнаного монтажника або навіть почитати інструкцію та пару разів потренуватися – і можна сміливо починати монтаж.

Важливо мати на руках розрахунок системи опалення та схему розводки. Сучасні програми розрахунку системи опалення крім розрахунку тепловтрат, видають повну специфікацію матеріалів для монтажу системи. Так що якщо є проект – придбати разом все необхідне, не викличе труднощів.

Коли все готово і придбані комплектуючі, приступають до розмітки будинку за наявною схемою розводки труб. Насамперед відзначають точки підключення радіаторів. На цих місцях можна відразу ж змонтувати арматуру, до якої будуть кріпитися батареї. Уздовж стін намічають шляхи прокладання пластикових термостійких труб (для опалення). Через кожні 1-1.5м до стін, плінтусу – пригвинчуються фіксатори, на які монтуються труби (або всередині стін, якщо опалення ведеться не на стадії ремонту, а ще при будівництві будинку).

Труби між собою і до арматури, кріпляться за допомогою спеціальних фітингів, на які напресовуються кінці труб за допомогою спеціального інструменту. Інструмент досить дорогий, але його можна на кілька днів орендувати там же, де ви закуповували труби і фітинги.

Монтаж роблять від арматури радіаторів, до місця підключення блоку управління системою опалення та котла. Коли система труб змонтована, не поспішайте підключати радіатори, котел і пускати в систему воду. Необхідно провести випробування. Для цього використовують пневмо-компресор. Арматура, на яку надалі стануть радіатори має бути наскрізною і дозволити поганяти по системі повітря. Якщо тиск різко падає – значить десь витік, негерметично зроблено з'єднання або ви, виконуючи якісь роботи увігнали в трубу саморіз ... - буває і таке :)

Коли випробування пройдені успішно, можна підключати радіатори, монтувати котел, налаштовувати систему управління, заповнювати систему спеціальною рідиною; пускати систему в експлуатацію.

Фото Каркас