Сайт
Головна - Комунікації - Розрахунок опалення будинку

Розрахунок опалення будинку

Розрахунок системи опалення індивідуальних будинків – мабуть, самий серйозний і важливий розрахунок при проектуванні котеджу. Правильно розрахована система опалення гарантує не лише комфортну температуру в холодну пору року, але і дозволяє оптимізувати витрати на опалення. А в еру дефіциту енергоносіїв – економія вельми актуальна.

Розрахунок водяного опалення зводиться до визначення розподілу батарей опалення по приміщеннях будинку; розрахунку конфігурації розводки труб опалення; обчислення потужності котла, виходячи з тепловтрат будинку.

У систему розрахунків опалення включено досить багато коефіцієнтів та факторів. Так, на розрахунок опалення впливають: параметри товщини і матеріалу конструкцій будинку (стін, перекриттів, даху); кліматична зона; норми тепловтрат для різних типів приміщень (житлові, побутові приміщення, ванни, кухні, коридори).

У зв'язку з чисельністю факторів, здійснювати розрахунок будинку вручну досить складно і громіздко. Сучасні проектувальники використовують для розрахунку опалення спеціальні програмні пакети. Так наприклад непогано себе показала програма KAN (OZC) для розрахунку системи водяного опалення будинку. Застосування такої програми значно спрощує розрахунок системи опалення та убезпечить від мимовільних помилок.

KAN Ozc програма для розрахунку опалення

Але це лише одна з безлічі програм. На просторах мережі існує багато її аналогів. Гугл вам на допомогу, як то кажуть!

Фото Каркас