Сайт
Головна - Комунікації - Види опалення приватного будинку

Види опалення приватного будинку

Опалювання індивідуального будинку найважливіше питання при будівництві. Квартири висотних будинків мають систему радіаторів, підключених до централізованого опалення. А от у приватному будинку доводиться вирішувати питання з опаленням на більш глобальному рівні – не лише розведення труб, радіаторів, повітроводів тощо, а й самого джерела тепла. У даній статті ми обговоримо варіанти систем опалення приватних будинків (у тому числі і каркасних).

Класифікацію систем і джерел опалення можна вести за двома основними критеріями: джерела тепла (енергоносія) і носієві тепла (типом передачі тепла). За типом передачі (носія) тепла слід виділити такі типи систем опалення: водяне опалення; повітряне опалення; системи інфрачервоних обігрівачів.

Водяне опалення представляє собою нагрівальні елементи (радіатори); розведення труб і котел, джерело тепла, в якому нагрівається вода (рідина системи опалення, якщо точніше). Котел в даному випадку може використовувати наступні енергоносії: газ; електрику; дизельне паливо; тверде паливо (вугілля, дрова, торф).

Повітряне опалення часто застосовується як раз в каркасних будинках. Тут джерелом тепла є електрика (або газовий нагрівач повітря). Нагріте повітря по будинку розноситься системою повітроводів. Щоб не втрачати даремно тепло повітря, що виходить із системи опалення при повітрообміні із зовнішньою атмосферою, встановлюється спеціальний блок (рекуператор), який уловлює тепло повітря і знову повертає частину його в систему. Система повітряного опалення поєднується з системою активної вентиляції, просто необхідною для каркасного будинку.

Опалення інфрачервоними електричними обігрівачами. Ці невеликі автономні нагрівальні елементи монтуються в плінтуси (можливі й інші варіанти). Ці обігрівачі можуть бути хорошим доповненням до основного опалення (водяної, повітряному), а в регіонах з м'яким кліматом – це цілком самодостатній спосіб опалення.

Фото Каркас