Сайт
Головна - Комунікації - Водопостачання будинку своїми руками

Водопостачання будинку своїми руками

Зараз на ринку можна знайти багато організацій, які продають і встановлюють різні види водопровідних труб (комплексних систем водопостачання). Вартість цих послуг коливається дуже значно. Це залежить від матеріалу і складності роботи.

Якщо ви не боїтеся ідеї проведення водопостачання самостійно – то, вам необхідно розуміти і уявляти, що пропонує ринок, для монтажу водопровідних систем у приватних будинках. Насамперед, виходячи з ваших конкретних умов необхідно вибрати матеріал труб майбутньої системи водопроводу, а вже виходячи з цього рухатися далі.

Зараз на ринку можна легко знайти чотири основні матеріалу труби: сталь, мідь, пластик і поліпропілен.

Сталеві труби можна класифікувати за наявності покриття: без покриття і з покриттям. Металеві труби з'єднуються або різьбовий фурнітурою (перехідники, куточки, трійники тощо) або газовим зварюванням. Для ущільнення з'єднань і їх герметизації застосовується «Фумку» або звичайне клоччя з фарбою. Переваги металевих труб: висока міцність і жорсткість; довговічність. Недоліки сталевих труб: низька стійкість до іржі та засмічення; складність монтажу; високі вимоги до кваліфікації монтажників.

Мідні труби широко використовуються у всьому світі для опалення, водопостачання, кондиціонування, газопостачання. Мідні труби і фітинги призначені для санітарно-технічного обладнання. Виділяють кілька типів мідної труби в залежності від їх жорсткості і твердості, що залежать від хімічного складу і ступеня відпалу металу. Мідні труби дуже стійкі, не схильні до корозії, відносно легко монтуються методом пайки. До недоліку мідних труб можна віднести відносну дорожнечу, необхідність у спеціальному паяльному інструменті, складності в ремонті.

Металопластикові труби – це три шари матеріалу: два шари пластика, а між ними тонка металева трубка. Для з'єднання металопластикових труб використовують фітинги (муфти, куточки, трійники, адаптери для інших діаметрів). Сильні сторони: висока гнучкість; швидка і легка установка, немає іржі і наростів в трубопроводі, фітинги багаторазового використання. Недоліки: низька стійкість до механічних навантажень (особливо ударів), висока вартість фітингів.

Поліпропіленові труби поділяються на тип для водопостачання та опалення. За властивостями ці труби схожі на металопластикові, тільки ще більш гнучкі при монтажі, не так бояться механічних пошкоджень.

Фото Каркас