Сайт
Головна - Комунікації - Камін, сауна і тепла підлога в каркасному будинку

Камін, сауна і тепла підлога в каркасному будинку

Сучасний котедж, побудований на основі каркасних технологій – це не просто будинок, а повністю обладнаний комплекс для комфортного життя. Крім базових і необхідних комунікацій, в таких котеджах зазвичай присутні: камін, сауна і теплі підлоги. Про них ми і поговоримо в даній статті.

На ряду з повітряним або водяним опаленням, у сучасному каркасному будинку, в якості додаткових джерел тепла використовуються каміни і тепла підлога. Камін в каркасному будинку – це особлива історія. Перевагу слід віддавати металевим камінам, не вбудованим у стіни. Влаштовувати повноцінний вбудований камін, зроблений з цегли – це складно. Адже стіни каркасні, дерев'яні та утеплювач в стінах – мінеральна вата, зовсім не переносить підвищених температур. Якщо все ж вирішено робити цегельний камін, варто дотримуватися всіх будівельних норм з пожежної безпеки. Під камін робиться суцільна бетонна (цегляна) основа, поєднана з фундаментом будинку. Ось чому так важливо продумати момент з каміном ще на етапі проектування будинку.

Ділянка стіни до якого буде прилягати камін і його димохід повинні бути виконані зі вставки вогнетривкої цегли, з передбаченими стандартами запасами на всі боки, аби жар каміна не впливав на дерев'яні каркасні конструкції. Це серйозно, врахуйте!

Сауна в каркасному будинку, також досить затребуваний атрибут. Причому, може мати місце повноцінна ванна, сауна та ще традиційна російська лазня на присадибній ділянці. Одне іншому не заважає, як то кажуть.

Під сауну зазвичай відводять спеціальне приміщення. Стіни стелю, підлогу захищають додатковою гідроізоляцією; напрямні профілі для кріплення облицювання; під профілями прокладають спеціальні нагрівальні елементи (система електро-сауни); поверх усієї системи накладається шар термовідбивача і все приміщення сауни обшивається осиковою вагонкою. Звичайно, попередньо в сауну виводиться вода. Також влаштовується електронний блок управління температурою і вологістю всередині сауни (регулювання системи електро-сауна).

Влаштування традиційної (фінської) сауни також можливо, але для цього зазвичай потрібно значно більше приміщення, ніж для сауни на електриці. Місце нагріваючої міні-печі сауни, має бути захищене кладками з термостійкого цегли, як і у випадку з каміном.

Розводка труб теплого полуТепла підлога у каркасному будинку також застосовується досить часто. Якщо кліматичні умови не передбачають надто суворої зими, то каркасний будинок можна опалювати буквально за допомогою теплої підлоги і системи інфрачервоних електронагрівачів (що вмонтовуються в плінтусах).

Зазвичай практикуються два варіанти розміщення теплих підлог у каркасному будинку. Або під усіма підлогами, або лише у ванній, санвузлі (іноді в якій-небудь спальні). Якщо якраз передбачено варіант опалення будинку зв'язкою тепла підлога – електронагрівачі, то теплою підлогою забезпечують весь будинок повністю. У приміщеннях, де планується тепла підлога ще при проектуванні передбачають каркасне перекриття меншої товщини. До загального рівня підлоги в будинку, підлога буде доповнена системою труб-нагрівачів та спеціальною бетонною стяжкою зверху.

Тепла підлога являє собою систему труб (пластикових), розведену по площі підлоги у вигляді спіралей і замкнуту на контролюючому щитку. Якщо теплі підлоги розташовані по всьому будинку, то для управління ними застосовується єдиний центр управління, де-небудь в котельному приміщенні, під сходами або в іншому непримітному куточку будинку.

Стяжка теплої підлоги має одну важливу особливість – застосування спеціальних пластифікаторів, які гарантують, що тепла підлога не піде тріщинами при температурних навантаженнях.

Фото Каркас