Сайт
Головна - Комунікації - Каналізація в каркасному будинку

Каналізація в каркасному будинку

Система каналізації в каркасному будинку, має ряд особливостей, в основному, що стосується розводки каналізаційних труб безпосередньо в каркасних стінах. В іншому, каналізація індивідуального каркасного будинку досить типова.

Система каналізації приватного будинку зазвичай умовно ділиться на зовнішню і внутрішню підсистеми. Зовні система каналізації представлена центральною відвідною трубою, яка виходить або в централізовану систему каналізації (якщо така є) або в септик.

Труби каналізаціїВлаштування септика, це історія для окремої статті, а зараз поговоримо про розведення каналізаційних труб всередині каркасного будинку. Отже, від усіх точок, де відбувається злив води (мийки; ванна; душ; с / уз; пральна машина, тощо), проводиться розводка каналізаційних труб та зведення їх до центральної відвідної труби. Для внутрішньої розводки застосовуються труби ПВХ (сірі). Діаметр визначається витратою води. Від точок – тонше, і чим ближче до центральної відвідної труби – товщі. Труби каналізації прокладаються всередині пирога каркасних стін і перекриттів перед укладанням утеплювача. У перекриттях вифрезіровиваются проходи, діаметр яких на 5-10мм більше діаметра труб. Це потрібно щоб при можливих переміщеннях конструкцій, комунікації не були пошкоджені. Кріплення труб до каркасних стійок здійснюється металевими хомутами з гумовими підкладками. З'єднання каналізаційних труб проводиться за допомогою стандартної фурнітури, за принципом конусності елементів з ущільнювальними гумовими вставками.

Центральна відвідна труба робиться з червоної ПВХ труби (морозостійкої) діаметром до 100-110 мм. Частина цієї труби, яка проходить під нижнім перекриттям будинку і не захищена підсипанням – повинна обов'язково покриватися кожухом з термофлексу, який захистить трубу від промерзання в зимові морози.

У будь-якому випадку, прикидку (розрахунок) системи каналізації в котеджі, а також монтаж краще доручити професіоналам. Хоча просту по структурі систему можна зібрати й самостійно, звичайно, при деякому досвіді та знаннях в цій справі.

Фото Каркас