Сайт
Головна - Комунікації - Вентиляція в каркасному будинку

Вентиляція в каркасному будинку

Вентиляція в каркасному будинку по праву може вважатися комунікацією № 1. Справа в тому, що каркасні стіни мають низьку теплоємність і роблять каркасний будинок свого роду термосом, завдяки якому його зручно опалювати і зберігати тепло. Але, як ви розумієте, в літню спеку жити в «термосі» не дуже комфортно. Саме тому тема правильної вентиляції в каркасному будинку серйозна, складна і водночас дуже важлива.

Отже, каркасні стіни складаються суцільно з матеріалів з низькою теплоємністю. Зовнішня обкладка будинку цеглою не вирішує проблеми. І єдиний варіант створити в каркасному будинку комфортний мікроклімат – забезпечити правильну активну вентиляцію. Саме активна вентиляція, тому що пасивна вентиляція, якої достатньо для цегельного або дерев'яного будинку – для каркасного будинку не вихід.

Якщо каркасний будинок вважається дешевим житлом, то це правда лише наполовину. Каркасний будинок з сучасною системою вентиляції, інтегрованою з повітряним опаленням – досить не дешеве задоволення, але воно того варте.

Така система вентиляції складається з розводки повітроводів всередині пирога каркасних стін і перекриттів; блоку з насосом, який ганяє повітря по системі; вбудованим інвентарем для забезпечення повітряного опалення; рекуператором для уловлення тепла з вихідного каналу системи вентиляції; шумоглушника та інших допоміжних систем.

Сучасні системи активної вентиляції мають пульт управління, що дозволяє тонко її налаштовувати і забезпечувати потрібний мікроклімат в будинку, виходячи з температурного режиму зовнішньої атмосфери.

Застосування повітряного опалення обумовлено застосуванням загальної системи трубопроводів для вентиляції і повітряного опалення. Таким чином відпадає необхідність у класичному водяному опаленні, установці котла тощо. Хоча така система теж може бути встановлена, як резервна. Припустимо, мати паралельно систему повітряного опалення, що працює на електриці і систему водяного опалення, зав'язану на твердопаливному або дизельному котлі (резервна система на випадок збоїв у електропостачанні).

Фото Каркас