Сайт
Головна - Дах і покрівля - Натуральна черепиця

Натуральна черепиця

Не дивлячись на все нові і нові покрівельні матеріали, що з'являються на будівельному ринку, натуральна черепиця утримує лідерство. Так, наприклад, в старій добрій Європі, не менше 75% дахів вкрито саме натуральною керамічною черепицею. Це обумовлено тим, що натуральна керамічна черепиця нейтральна до будь-яких агресивних впливів: перепадів температур; сильного вітру; кислот; бактерій; грибків; мікроорганізмів; сонячної радіації.

Керамічна черепиця виготовляється в три етапи: підготовка формувальної суміші, формування черепічіни, випал. Основний матеріал, як видно з назви – керамічна (гончарна) глина. Її перемішують до однорідного стану і додають у неї особливі склади – пластифікатори. Черепиця формується в спеціальних формах у вигляді стрічок з кількох черепічін або окремо. Випал керамічної черепиці здійснюється при температурах близько тисячі градусів.

Слід зазначити, що керамічна черепиця дуже довговічна. Вона не втрачає колір під дією сонячного світла, не схильна до впливу агресивних середовищ. Навіть сильний ураган практично не здатний зруйнувати черепичний дах через її високу питомну вагу.

Процес нагрівання та остигання черепиці відбувається поступово, на відміну від більшості сучасних покрівельних матеріалів. Завдяки високій термоінерції, навіть у холодну частину дня, в підкроквяному просторі зберігається тепло і відсутня висока вологість, що сприятливо позначається на збереженні крокв від гниття.

При монтажі натуральної черепиці виходить природний зазор в декілька міліметрів (передбачений формою черепічін). Завдяки цьому запасу, все покрівельне покриття вбезпечене від деформацій і переміщень.

Як і в інших сучасних покрівель, з натуральною черепицею так само йдуть в комплекті добірні елементи для оформлення коника, вентиляційних отворів, країв димоходу, антен. У натуральної керамічної черепиці, при безлічі переваг слід відзначити і два головні недоліки. Це досить висока вага, що вимагає від несучих конструкцій будинку особливої надійності, а також висока ціна, порівняно з іншими покрівельними матеріалами.

Фото Каркас