Сайт
Головна - Каркасні будинки - Технологія будівництва каркасного будинку

Технологія будівництва каркасного будинку

Дерев'яні каркасні будинки дозволили провідним країнам Світу вирішити проблему індивідуального бюджетного житла. Що ж, являє собою технологія, яка врятувала США від житлового колапсу, що витримує страшні землетрусу в Японії, надійно захищає від лютих морозів у тундрі?

Технологія будівництва каркасного дерев'яного будинку дозволяє використання полегшених фундаментів. При будівництві каркасника можна застосувати стовпчастий, стрічково-стовпчастий (ТИСЕ), або легкий стрічковий фундамент. Легкий, а значить більш дешевий фундамент - це перша важлива перевага технології каркасного будівництва, якщо врахувати, що звичайний стрічковий фундамент для цегельного будинку становить близько 20% сумарної вартості будинок.

Так як фундамент контактує безпосередньо з дерев'яним каркасом будинку, його максимально гідроізоляційна. Тут, слід намагатися підняти верхню площину фундаменту як можна вище над землею, звичайно, в межах розумного. На підземні поверхні фундаменту накладається шар гідроізоляції, а на поверхню фундаменту - прошарок з толі, або гідрофобної мостики. Крім того, самі дошки нижньої обв'язки каркасних стін, просочуються антисептиком.

На нижню обв'язку встановлюється каркас нижнього перекриття. Тут важливо підібрати оптимальне співвідношення параметрів балок і проміжків між ними. Дошки для балок перекриття вибираються більш потужні, ніж для каркаса стін. Не дуже добре, коли підлога під ногами прогинається, так що прораховувати перекриття варто особливо ретельно.

Стіни каркасного будинку встановлюються на перекриття. Елементи стіни, спочатку укладаються на перекритті і розмічаються. Потім, секція стіни збивається оцинкованими цвяхами, обшивається OSB плитою, і піднімається на своє місце. Таким чином, посекційно встановлюється весь периметр зовнішніх стін і внутрішніх перегородок. Секції стін прибиваються через нижній лежень до перекриття, а також з'єднуються з сусідніми секціями через бічні стійки за допомогою саморізів або шпильок. Аналогічно, на стіни першого поверху встановлюється міжповерхове перекриття, потім, стіни мансарди (або повноцінного другого поверху) і кроквяна система даху.

ТТехнологія збирання каркасних стінТі ділянки стін, де планується вікно чи двері, виконуються у вигляді простору, з посиленими додатковими стійками, горизонтальними опорами. Технологія будівництва каркасного будинку передбачає встановлення вікон і дверей відразу після накриття даху. Це можливо, тому що каркасний будинок практично не дає усадки. У той же час, настільки оперативне встановлення вікон і дверей, дозволяє виконувати внутрішні роботи в будинку, прокладати комунікації, встановлювати чистові підлоги тощо, навіть у невеликий мороз зовні. Це робить каркасне будівництво, практично, всесезонним.

Фото Каркас