Сайт
Головна - Дах і покрівля - Дах і агресивне середовище

Дах і агресивне середовище

Дах будинку постійно знаходиться під впливом маси негативних факторів зовнішнього середовища. Причому це можуть бути не лише фактори природного характеру, але і техногенного. У даній статті ми торкнемося взаємозв'язку покрівлі з цими різними факторами впливу.

Тепловий вплив, що зачіпає конструкцію даху, за рівнем свого впливу і в силу змінного чергування в часі породжують серйозні труднощі. У результаті сонячного випромінювання температура атмосфери може перевищувати +40 град за Цельсієм, при цьому поверхня покрівлі може загостритися до +80 град. До ночі температура падає на 50-60град. Взимку ж температура атмосфери може доходити до -25 град. Природно, перепади температур – це найсильніший руйнує фактор. Так що, стійкість покрівельного матеріалу до термонагрузкам – найважливіший фактор для вибору цього самого покрівельного матеріалу.

Вплив вологості. Дах – це той елемент будинку, який найбільшою мірою піддається впливу вологості. Це можуть бути атмосферні опади, наслідки внутрішніх процесів в будинку, вологість «забута» в конструкціях будинку при будівництві. Тобто, герметичність і повний стік води з даху вкрай важливі.

Схема дахуМеханічні впливи на дах, зводяться як до регулярного впливу вітру, снігу, льоду, так і випадкових чинників: дерево, що впало, птахів-камікадзе тощо.

Інші впливу: біологічні (грибки, цвіль) і хімічні.

Вимоги до даху, у зв'язку з наведеним вище чинниками впливу. Дах має бути з одного боку водонепроникна але й не герметична. Тобто не пропускати всередину будови вологу атмосферних опадів, вітер тощо і при цьому не бути герметичною, а мати систему природної вентиляції, продухи тощо. Верхівка даху зазвичай влаштовується таким чином, як показано на малюнку. Також вся площа простору в даху повинна мати вільний повітрообмін. Так що в решетування зазвичай робляться прорізи, що дозволяють циркулювати повітрю по простору під покрівлею.

Фото Каркас