Сайт
Головна - Дах і покрівля - Кроквяна система даху

Кроквяна система даху

Дах будинку – ваш головний щит, від всіх негативних агресивних факторів зовнішнього середовища: високі і низькі температури; вітер; атмосферні опади тощо. Покрівельний матеріал, який власне і захищає ваш будинок, спирається на несучу конструкцію - кроквяну систему даху. Про неї ми і поговоримо в даній статті.

Кроквяна система являє собою досить складну систему, що складається із крокв, стійок-опор, конькових і направляючих балок, ригелів, розпірок, обрешітки, контробрешетки. Природно, кроквяна система здійснює несучу функцію. Вона повинна забезпечити утримання не лише власну вагу і вагу покрівлі, але і шапку снігу взимку, або шар опалого листя восени, або силу вітру. Для забезпечення опорної функції і жорсткості, крокви повинні бути надійно скріплені між собою. А щоб дах не була зірвана сильним вітром, повинен бути забезпечений надійний кріплення до несучих стін будинку.

Кроквяні системи на 90% виготовляються з деревини. Лише будинки з металевих профілів ЛСТК забезпечуються також металевим дахом, так як у цьому конкретному випадку доречніше зробити конструкцію всього будинку однорідною. У кам'яних будинках, будинках з цегли або бетонних блоків, не кажучи вже про каркасних будинках та зрубах – застосовуються дерев'яні кроквяні системи. Дерево, як матеріал для кроквяної системи добре тим, що в процесі монтажу його легко обробляти, підрізати, підтесувати, що в принципі складно для інших кроквяних матеріалів.

Елементи дерев'яної кроквяної системи з'єднуються потужними оцинкованими цвяхами, саморізами, шпильками, накладними зубчастими пластинами. Причому монтувати дах можна як за місцем з окремих елементів і погонажу, або з готових, наперед зібраних, готових ферм.

Кут нахилу даху необхідний, щоб з даху стікали або сповзали атмосферні опади. Кут нахилу залежить від типу покрівельного матеріалу, його коефіцієнта тертя тощо. Для класичної чи металочерепиці зазвичай застосовуються кути 30-60 град. Для покрівельного металу або бітумних рулонних покрівель застосовуються менші кути - 10-30 град, хоча при бажанні й архітектурні особливості будинку можна доводити кут до 60 град. Крокви в середньому мають зазвичай перетин 50х150мм (50х200мм). Крокви таких габаритів розміщуються на відстані 0.8-1м.

Фото Каркас