Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Монтування підлоги

Монтування підлоги

Підлога – всупереч поширеній думці, це не лише той паркет, плитка або лінолеум, по яким ми ходимо, а і вся багатошарова конструкція від основи до цього самого покриття. Перед тим, як настилати фінішне покриття підлоги, слід підготувати рівну основу, а якщо підлога вже є і вона крива – демонтувати всі до дідька і знову ж таки зробити рівну основу.

Перший і самий популярний спосіб вирівнювання підлоги, це бетонна стяжка. На основу вкладється армуюча сітка і вся площа приміщення заливається піщано-цементним розчином. Для забезпечення усадки без розтріскування, передбачають технологічні пази. Остаточну функцію вирівнювання поверхні покладають на спеціальну «самовирівнюючу» суміш.

Другий спосіб вирівняти підлогузастосування регульованих лагів. Коли рівень основи та висота стель дозволяє, монтується система дерев'яних брусів, на регульованих анкерах. Підкручуючи регулятори, домагаються ідеально рівної поверхні майбутньої підлоги.

Чистове підлогове покриття являє собою дошки підлоги, змонтовані на лагах з дерев'яного бруса; лінолеум, паркет, плитку, покладені прямо на стяжку або шар чорнової підлоги, якщо застосовувалося регульоване вирівнювання.

Якщо укладання паркету або плитки для підлоги – слід довірити виключно професіоналам, то постелити дошку підлоги, а тим більше лінолеуму можна і самостійно.

Дошка підлоги профільована, має зустрічні пази, завдяки зчепленню яких, дошки з'єднуються в єдине підлогове покриття. Для встановлення підлоги з дощок необхідно укласти лаги, між якими укладається теплоізоляція підлоги. Лаги виготовляють з бруса товщиною 45-50мм. Висота лагів залежить від розрахункової товщини шару теплоізоляції і повинна бути на пару сантиметрів більше, щоб між утеплювачем і верхньою межею лагів залишився повітряний прошарок. Лаги до основи кріплять анкерними болтами, або якісними, оцинкованими шурупами, в залежності від щільності основи.

Укладають дошки підлоги і кріплять до лагів саморізами з втопленням капелюшків в рівень з поверхнею. При виборі розташування дощок орієнтуються на мінімізацію відходів та кількості розпилів дошки. Коли доводиться все-таки робити багато різів, дошку можна класти по черзі в шаховому порядку, як паркет.

Фото Каркас