Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Монтаж плінтусів

Монтаж плінтусів

Плінтус – логічне завершення будь-якого ремонту або оформлення інтер'єру. Після цього останнього штриха вже можна приступати до розстановки меблів, різного декору тощо. Як правильно змонтувати плінтуси, цим питанням задаються багато ентузіастів, які виконують ремонт своїми руками. Все залежить від типу плінтуса. Виділяють масивні плінтуси; шпоновані плінтуси; пластикові плінтуси.

Масивні плінтуси отримали свою назву, тому що виготовлені з суцільної деревини – масиву. Це досить якісні і дорогі вироби. Суцільні дерев'яні плінтуси зазвичай встановлюють у поєднанні з класичним паркетом. З більш дешевими ламінатними покриттями раціональніше використовувати шпонові або пластикові плінтуса.

Шпонові плінтуси являють собою основу (не дорогу деревину, МДФ) з наклеєним на поверхню шаром шпону з цінних порід дерева. Пластикові плінтуси, я думаю, без коментарів - дешево, сердито. Відмінний суворий варіант для оформлення офісів. Має також варіанти з ламінованим покриттям під дерево. Пластикові плінтуси, мабуть, найбільш практичні на сьогоднішній день – кращі за співвідношенням «ціна-якість».

Дерев'яні масивні плінтуси, не дивлячись на свою елітарність, у деяких практичних аспектах поступаються тим самим шпоновим і пластиковим. Вони схильні до розтріскування, не мають пазів під кабелю, погано поводяться при підвищенні вологості.

Пластиковий плінтус легко монтується, в них передбачені різні варіанти пазів під дроти. Зазвичай в плінтусі ведуть кабель для інтернету; телебачення; іноді навіть електропроводку в захисному рукаві. У той же час, проводка кабелів в дерев'яних плінтусах значно складніше, до того ж є ризик пошкодження (розтріскування) плінтуса.

Монтаж плінтусів. Спершу обміряють стіну по підлозі і плінтус нарізається на відповідні відрізки. Потім, прикладаючи плінтус на своє місце, дрилем намічають місця кріплення. Далі, в місцях кріплення робляться більш глибокі отвори під пластикові дюбелі. Потім плінтус прикручують саморізами до цих точок кріплення. Стики і кути-повороти плінтуса оформляють спеціальною фурнітурою – куточками, накладками.

Дерев'яні плінтуси в основному кріплять до стіни і підлоги за допомогою "рідких цвяхів", так як краще не свердлити поверхні плінтуса - це може призвести до розтріскування плінтуса і зіпсує зовнішній вигляд його поверхні.

Є типи пластикових плінтусів з ламінованим покриттям, у яких можна монтувати кабелю через вкладку зовні вже після кріплення плінтуса. Це набагато зручніше, ніж традиційні плінтуса.

Фото Каркас