Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Побілка стелі

Побілка стелі

Побілка стелі. Перед побілкою необхідно вирівняти стелю і підготувати поверхню. Часто, щоб вирівняти стару стелю, доводиться повністю руйнувати її структуру аж до бетонних плит перекриття. Якщо шви в стелі виконані нерівно, їх також доведеться зруйнувати, розширити край зазору між плитами і закрити їх розчином, при цьому вирівняти врівень з плитою.

Після вирівнювання швів, слід провести ґрунтовку поверхні стелі, для посилення зчеплення подальшої штукатурки з плитами. Штукатурку краще класти із застосуванням армуючої сітки. Це не лише гарантує, що штукатурка вирівняє стелю, але й додатково посилить надійність зчеплення її з стелею. Чи вийшло рівно, контролюється за допомогою водного рівня. Далі йде т.зв. фінальна шпаклівка, шаром товщиною до 1-2мм. Для додаткової страховки і посилення всього стельового покриття слід кожен шар покривати ґрунтовкою.

Якщо стеля рівна і в нормальному стані, то досить поверхневої підготовки. Треба змити стару побілку. Якщо на стелі є сліди іржа, то треба зробити обробку мідним купоросом (80-100г на 1 л кип'ятку). Жирні плями на стелі виводять 2%-м розчином кальцинованої соди. Важливо також запам'ятати, що не можна застосовувати крейдяні побілки, після того, як стеля була оброблена вапном.

Приготування крейдяний побілки. На 5л гарячої води (але не окропу) беруть 30г столярного клею і 3 кг крейди. Крейду попередньо слід просіяти через дрібне сито.

Рецепт вапняної побілки. Беруть 2-3кг вапна і розчиняють в незначній кількості води. Потім досипають 80-100г харчової солі і поступово розбавляють (перемішуючи) до 10л розчину.

Побілку на підготовлену стелю наносять спеціальною щіткою. Після побілки не можна допускати протягів. Також не варто прискорювати процес сушіння штукатурки, інакше це може зіпсувати все! Залишаться плями, розводи тощо.

Фото Каркас