Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Фарбування стін

Фарбування стін

Фарбування стін - один з найбільш затребуваних і популярних типів внутрішньої обробки приміщень. Причому не лише офісних і адміністративних, але і житлових будинків, квартир. І саме декоративне фарбування стін житлових будинків стає все більш модним.

Стіни перед фарбуванням треба ретельно перевірити на наявність дефектів: тріщин, нерівностей, вибоїн, слабкої штукатурки. Якщо цього не зробити, по-перше, всі недоліки проступлять назовні після фарбування, особливо в однотонні кольори, по-друге, така стіна швидше осиплеться разом з фарбуванням. Так що краще заздалегідь підготувати поверхню і не ризикувати. Слабкі ділянки штукатурки краще зруйнувати відразу і перештукатурити. Вибоїни і тріщини закрити. Якщо нерівності поверхні стін значні, то доведеться вирівнювати. Якщо кривизна стін невелика, її можна візуально приховати, пофарбувавши стіни не рівно в один колір, а з якимось візерунком, фактурою або різнобарвним візерунком.

Незалежно від того, фарбуємо ми стіну в новому будинку або робимо ремонт - треба ретельно очистити поверхні стін від бруду та пилу. Паралельно виявляються ті самі дефекти - вибоїни і тріщини. Якщо проводиться ремонт, то потрібно начисто видалити стару фарбу або шпалери. Якщо старі шпалери дуже погано віддираються, є сенс їх намочити і вони повинні відстати. Однак, можна просто зафарбувати фарбою зверху, але щоб не проступали нерівності, спершу, треба зробити грунтовку шаром акрилової фарби, розведеної на третину уайт-спиртом. Але це явно не підхід професіоналів ...

Для правильного фарбування стін дуже важливий вибір інструменту. Пензлі для фарбування стін потрібні зазвичай двох типорозмірів мінімум - широка (75-100мм) для поверхонь і вузька для профарбовки кутів, країв і інших проблемних зон. Фарбувати пензлем зазвичай починають від стелі або кутів стін. Тонким пензлем проводимо смугу під стелею, фарба злегка підтікає вниз і далі від цієї смуги починаємо фарбувати основну площу стіни широким пензлем.

Техніка роботи пензлем проста, але має свої тонкощі. Фарбу краще налити в невелику ємкість (банку, миску). Не слід мочати пензель у фарбу більш ніж на половину щетини, щоб фарба не затікала на ручку пензля і не капала долі. Також на варто витирати надлишки з пензля об край ємності з фарбою, а краще покрутити пензлем, так фарба рівномірно по ньому розподілиться і зайві краплі впадуть назад у посудину. Мазки треба робити рівні, із середнім зусиллям. Не варто сильно тиснути і крутити пензлем по стіні, від цього на поверхні можуть залишитися ворсинки і нерівності.

Досить популярний метод фарбування валиком. Проте, це скоріше чорнове фарбування. Валик дає досить товстий шар фарби, часто зі смужками від фактури самого валика. Так що валик краще застосовувати для фарбування не найвідповідальніших поверхонь або коли треба перекрити невеликі нерівності і дефекти стіни, що фарбується. Також при виконанні деяких фактурних фарбувань, валик служить саме для нанесення візерунка-фактури. У всіх інших випадках краще користуватися пензлем.

Фото Каркас