Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Штукатурка стін

Штукатурка стін

Штукатурка це густа суміш для обробки поверхонь (у нашому випадку - внутрішніх стін). Штукатурка може бути, як основою для інших обробних матеріалів, так і самостійним видом покриття. Штукатурки використовуються для усунення сильних нерівностей і кладуть шаром до трьох сантиметрів.

Серед штукатурок можна виділити дві основні групи - цементні і гіпсові. Цементна штукатурка дешевше, але гіпс має ряд переваг. Він створює більш якісне покриття, а також сприятливий мікроклімат усередині приміщення. Оскільки гіпс здатний регулювати вологість, створювати хорошу тепло- та звукоізоляцію.

Якщо цегляна кладка або бетонна поверхня виконані точно, то на них можна наносити тонкі шари штукатурного розчину, отримуючи таким чином тонкошарову штукатурку. Якщо штукатурка по цеглі буде тонше 5 мм, то крізь неї можуть проглядатися шви кладки.

Послідовність оштукатурення внутрішніх приміщень звичайними розчинами наступна: спочатку обштукатурювати стелі та верхні частини стін, після чого потрібно витягати карнизи, падуги, інші тяги, обробляти стельові лушпиння; накривати і затирати стелі верхні частини стін; обштукатурюють верхні частини віконних і дверних прорізів; обробляють усенки і лузги; накривають і затирають низ стін і отворів. Шари штукатурки слід наносити на поверхню, витримуючи певні тимчасові інтервали, для вапняно-гіпсових розчинів цей інтервал буде дорівнює 7-15 хв., Для цементних покриттів - 2-6 годин.

Обризг слід наносити на поверхню так, щоб вийшов суцільний рівний шар, вирівнювати його не треба. Після обризга наноситься ґрунт, тут слід дотримуватися тимчасові інтервали, грунт слід розрівнювати, особливо останній шар. Треба ґрунт наносять на обризг в один або більше шарів з дотриманням необхідних інтервалів за часом. Кожен шар ґрунту розрівнюють, причому особливо ретельно треба розрівнювати останній шар. Далі наноситься верхній шар, для його приготування використовується той же ґрунт, тільки приготований на дрібному піску. Наносити його слід на ґрунт змочений водою, після чого ретельно вирівняти. Декоративний шар слід наносити в два і більше прийомів. Далі штукатурку піддають остаточній обробці, торцюють, циклюють і проводять інші подібні роботи. Всі конструкції, що підлягають оштукатурення, до початку робіт необхідно вивірити, так як наявність западин і виступів, горбів і напливів, а також відхилень поверхонь від вертикалі або горизонталі веде до збільшення витрат праці та матеріалів, погіршення якості штукатурних робіт.

Фото Каркас