Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Вирівнювання стін

Вирівнювання стін

Облаштована затишна квартира або будинок, з якісними меблями і продуманим інтер'єром, в принципі неможливі без ідеально рівних стін. На практиці, багато наших будинків, особливо старої споруди, часом мають просто жахливо нерівні стіни. Природно, перш ніж замислюватися про ремонт квартири, зміну настінних покриттів, закупівлю дорогих сучасних меблів - необхідно спершу вирівняти стіни. Як це зробити ми обговоримо у цій статті.

Кривизна стін може бути різною за своєю природою. Виходячи з типу і рівня кривизни, і варто підбирати спосіб вирівнювання. Багато наших висотних будинків - панельні. Велика частина кривих стін в наших квартирах викликана завалом плит. Ці перекоси зазвичай незначні і не впливають на міцність будівлі в цілому. Але в масштабах квартири - такої кривизни достатньо, щоб стіна вважалася кривою.

Виявити нерівності стін потрібно ще на стадії планування ремонту. Це дозволить вирівняти їх і лише потім починати основні заходи вже по рівних стін. Первинну перевірку рівності стін перевіряють схилом (шнур з грузком). Якщо лінія шнура і стіни паралельні на всьому протязі стіни - стіна рівна. Якщо ж є відхилення – стіна завалена і необхідно вирівнювання.

Один з ефективних способів вирівнювання стін - за допомогою обшивки гіпсокартоном. Гіпсокартон кріпиться до стіни за допомогою профілів. Відрегулювавши розташування профілів за рівнем, можна отримати ідеально рівну поверхню. Положення профілів легко регулюється затягуванням і ослабленням саморізів, якими вони кріпляться до стіни.

Другий, більш гнучкий метод вирівнювання стін – за допомогою «маячків». Маяк - це особливий покажчик з м'якого металу, який встановлюється до стіни. І стіна повинна бути підігнана до рівня маяка там, де є кривизна.

Матеріалом для вирівнювання стін може бути як звичайний цементний розчин, так і сучасні будівельні суміші для вирівнювання стін (ротбан тощо). Після вирівнювання по маяках, стіну шпаклюють. Після чого можна вже робити чистову обробку стін, установку меблів тощо. Все буде рівно!

Фото Каркас