Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Гіпсокартон своїми руками

Гіпсокартон своїми руками

Багато хто хоче зробити ремонт в будинку власними силами. І монтаж гіпсокартону займає чималу частину внутрішніх оздоблювальних робіт. Гіпсокартоном обшивають стіни та перегородки будинку, щоб приховати нерівності і дефекти. Зробити стіни ідеально рівними, для подальшої поклейки шпалер або фарбування. У цьому огляді ми поговоримо про основи робіт з гіпсокартоном. Ця поетапна інструкція, безперечно, допоможе бажаючим освоїти роботи з гіпсокартоном.

Найпростіший і розповсюджений спосіб вирівнювання стін - монтаж гіпсокартонних листів на металевих профілях. Для цих робіт застосовуються два основних типи профілів: направляючі (ПН), стійкові (ПС). Спершу, уздовж перекриттів встановлюються направляючі профілі. Між ними кріпляться стійкові профілі (на них будуть сходитись аркуші гипсокартону). Всі профілі мають бути оцинковані.

Далі розглянемо етапи самостійного монтажу гіпсокартону.

1.Размітка. Щоб точно виконати монтаж гіпсокартону, необхідно ретельно розмітити стіну. Потрібно зазначити розташування стійкових профілів. Вони повинні розташовуватися з урахуванням ширини листів гіпсокартону (звичайний крок - 60 см).

2.Товщину стійкових профілів плюсуємо до товщини листів гіпсокартону. Отриману відстань відкладаємо на підлозі. Це буде лінія монтажу направляючих профілів.

3. За допомогою рівня таку ж лінію переносять на стелю.

4. Також відзначаються місця під дюбелі, якими направляючі профілі будуть кріпитися до підлоги і стелі.

5. Кріпимо направляючі профілі саморізами до дюбелів.

6. По розмітці стійкових профілів кріпимо саморізами до стіни металеві пластини - стійкові підвіси.

7. Виробляємо монтаж стійкових профілів. Їх площину вивіряємо рівнем і фіксуємо саморізами у відповідних отворах стійкових підвісів. Краї ПС кріпляться до ПН, також саморізами.

8. Якщо приміщенню необхідне додаткове утеплення - проміжки між профілями закладаються мінватою або плитним утеплювачем.

9. Переходимо до монтажу листів гіпсокартону. Починаємо з верхнього лівого кута стіни. Кріпимо листи до профілів саморізами. Крок саморізів приблизно 200-250 мм.

10. Перед монтажем необхідно розмітити і вирізати отвори під розетки, вимикачі тощо.

11. Стики аркушів і місця кріплення листів будемо шпаклювати. Для цього зрізається під 45 град. фаска з зовнішньої сторони кожного листа. А саморізи на 1-1.5 мм втоплюються в ЛГК.

12. Після завершення монтажу, конструкцію протирають і очищають від сміття.

13. Стики ЛГК грунтуються. Потім шпаклюються. І, нарешті, заклеюються самоклейкою будівельною стрічкою.

14. Шпаклівкою вирівнюємо всю поверхню.

15. Далі можна клеїти шпалери, штукатурити, фарбувати.

Фото Каркас