Сайт
Головна - Каркасні будинки - Каркасний будинок своїми руками

Каркасний будинок своїми руками

Самостійно побудувати будинок - мрія дуже багатьох. З одного боку, кожну справу повинні робити професіонали. Але, що робити, коли дуже хочеться... Тим більше, що самостійне будівництво каркасного будинку - справа доступна навіть для непрофесіоналів.

Якщо аналізувати всі технології індивідуального будівництва, то, мабуть, каркасна (ну і звичайно саманна), найбільш підходять для будівництва власними силами. Забудовник і 1-2 помічники, цілком можуть виконати всі операції з будівництва дерев'яного каркасного будинку самостійно, без застосування важкої техніки.

Самостійне будівництво каркасного будинку, звичайно, припускає, що забудовник має набір базових знань по цій технології. Проект будинку, краще замовити у професіоналів (або взяти в іншого забудовника, якщо його досвід був вдалий і проект вам до смаку). В іншому - все реально зробити своїми руками.

Забудовники замислюються не тільки над загальним питанням: як побудувати каркасний будинок?, Але й більш прикладними: які інструменти знадобляться?, Які матеріали використати?

Спробуємо перлічити основні матеріали та інструменти, які необхідні для будівництва каркасного будинку своїми руками.

Інструменти звичайні: молотки, сокира, ручна ножівка, стамески, рубанок, цвяходер, рулетка, будівельні олівці чи крейда для розмітки, водні рівні, пензлик або розпилювач для антисептика, набори викруток та свердл.

Електроінструмент: дискова пилка, перфоратор. (По можливості: електрорубанок, торцева пила, електролобзик).

Додаткові пристосування: дерев'яні сходи, саморобні лісу, надійна мотузка.

Каркасний будинокОсновні матеріали (один з варіантів, для прикладу): компоненти для бетонування фундаменту, арматура, гідроізоляція (містка, толь), дошка соснова (5х20х400 см) для каркаса перекриттів і кроквяної системи, дошка соснова (5х15х400 см) для каркаса несучих стін, дошка соснова (5х10х400 см) для каркаса внутрішніх перегородок, OSB-3 товщиною 18-22 мм, мінеральна вата як утеплювач, пароізоляційна та вітрозахисний плівка, дошка підлоги, дерев'яна вагонка і гіпсокартон для внутрішньої обробки, вініловий сайдинг для зовнішньої обробки, металочерепиця для покриття даху, системи комунікацій.

Це, зрозуміло, не повні й не абсолютно єдині варіанти інструментів і матеріалів, але певне розуміння ці переліки створюють. Від уже них можна відштовхуватися.

Фото Каркас