Сайт
Головна - Зовнішні роботи - Вентильовані фасади

Вентильовані фасади

Будинки постійно отримують удари агресивного зовнішнього середовища. Фасади, зовнішня сторона стіни будівель, в першу чергу піддаються руйнівним впливам. Технічний прогрес у сфері будівництва не стоїть на місці. І його останнє слово в напрямку захисту зовнішніх поверхонь будівель - багатошарові вентильовані фасади.

Фасадом вважається, так чи інакше оброблена зовнішня стіна будинку. Найбільш руйнівні дії на неї чинять коливання температур, а також атмосферна волога і опади. Ніяк не оброблений бетон виглядає, м'яко кажучи, не ефектно. Цегла - більш менш, але під впливом зазначених факторів її вигляд загубиться за 15-20 років. Штукатурка фасаду протягне 5-6 років, і потім вимагатиме заміни. У цих умовах, вентильований фасад - просто знахідка. Він довговічний, красивий, простий в збірці і не вимагає значного догляду.

Вентильований фасад гарний ще й тим, що може бути застосований як на висотних, житлових або офісно-адміністративних будівлях, так і на приватних малоповерхових будинках.

Технологія вентильованого фасаду передбачає кріплення направляючих профілів до основної стіни. Потім поверхню фасаду обшивають утеплювачем (найчастіше - мінеральною ватою). До профілів за допомогою саморізів або спеціальних фіксаторів монтують керамогранітну або іншу плитку (є й інші варіанти, наприклад сайдинг). У результаті, між фасадною плиткою і утеплювачем залишається невеликий повітряний прошарок, як правило, рівний 1/3-1/4 товщини утеплювача.

Таким чином, плитка виконує не тільки декоративну функцію. Вона зупиняє вітер і атмосферні опади. Повітряний прошарок і утеплювач значно підвищують теплозахист будови. Більш того, та волога, яка все ж проходить під плитку, видаляється в повітряному прошарку під впливом природної вентиляції.

Серйозними вадами вентильованих фасадів можна вважати високу ціну, (що досить відносно в перерахунку на їх довговічність) і необхідна висока кваліфікація монтувальників фасаду.

Фото Каркас