Сайт
Головна - Фундамент - Фундамент дерев'яного будинку

Фундамент дерев'яного будинку

Вибір фундаменту для дерев'яного будинку досить делікатне питання. Дерев'яні будинки стоять окремо серед інших будівельних технологій. Вибір фундаменту для них, вимагає розуміння особливостей і відмінностей дерев'яних будинків. Про те, який фундамент вибрати для дерев'яного або каркасного будинку, поговоримо в цьому огляді.

По-перше, дерев'яні будинки значно легші за будь-які цегляні або бетонні. А каркасні будинки - ще легше. Цей фактор дозволяє застосовувати для дерев'яних будинків найпростіші і на перший погляд навіть не дуже серйозні фундаменти. У той же час, застосування масивних стрічкових заглиблених фундаментів для дерев'яних та каркасних будинків - просто марнотратство і безглуздя. Єдине виправдання потужного фундаменту під дерев'яним будинком - це бажання забудовника влаштувати цокольний поверх. А підземні частини будинку виконувати з деревини неприпустимо, тут потрібен матеріал, який не боїться ґрунтової вологи. Також, досить серйозні фундаменти, аж до свайних, під дерев'яні будинки доводиться робити на слабких, заболочених ґрунтах. У всіх інших випадках, на фундаменті при будівництві дерев'яного будинку можна непогано заощадити. Це, до речі, дуже сильний чинник, що додає популярності дерев'яному і каркасному житловому будівництву. Адже влаштування фундаменту займає солідну статтю витрат при будівництві будинку.

Таким чином, для дерев'яних будинків добре підходять полегшені стрічкові фундаменти (як заглиблені, так і малозаглиблені); стрічково-стовпчасті фундаменти типу ТІСЕ; стовпчасті фундаменти; навіть просочені під тиском антисептиками дерев'яні опори, т.зв. «Стільці». При виборі типу фундаменту велику роль грає не стільки маса будинку, скільки тип ґрунтів і їх несуча спроможність.

Деревина, з якої будується дерев'яний або каркасний будинок вельми чутлива до впливу вологи (а в каркасному будинку утеплювач з мінеральної вати ще більше боїться вологи). Тому, особливу увагу потрібно приділяти якості гідроізоляції фундаменту для цих типів будинків. І в цьому сенсі стовпчастий і стрічково-стовпчастий фундаменти дещо виграють, тому що контакт будинку з вологим ґрунтом обмежений лише палями-стовпами. І в цілому, чим вище над рівнем ґрунту починаються дерев'яні конструкції будинку - тим краще.

Фото Каркас