Сайт
Головна - Фундамент - Ремонт фундаменту

Ремонт фундаменту

У більшості випадків до пошкодження фундаменту призводить просідання ґрунтової основи. Це явище характерне для нещодавно побудованих будинків. Однак, і через багато років, без очевидних причин ґрунт може просісти, від чого, фундамент почне тріскатися й ламатися. Причини просідання у цьому випадку, швидше за все криються в змінах потоків ґрунтових вод, що призводить до рухів ґрунту.

Таку проблему як тріщини в фундаменті запускати не можна - необхідний ремонт. Можливі два сценарії. Перший варіант: основа просіла; фундамент пішов тріщинами; просідання ґрунту припинилося, тріщини залишилися. У цій ситуації достатньо закласти щілини цементним розчином і забути. Другий варіант: основа просіла; фундамент пішов тріщинами; просідання посилюється, а разом з ним і деструкція фундаменту. У такому випадку необхідно підсилювати фундамент будинку. Визначити, чи продовжується просідання ґрунтової основи можна за допомогою цементних «маяків» встановлених в тріщинах фундаменту. Якщо маяки теж потріскаються - просідання триває і треба підсилювати фундамент, щоб не допустити руйнування стін будинку.

Перш ніж приступити до ремонту фундаменту, будинок слід обперти на підпори і тимчасові опори. Підпірки обов'язково фіксують дошками, прибитими кілками до землі - щоб не сповзали.

Коли будинок зафіксований на тимчасових опорах, приступають до фундаменту. Ділянку з пошкодженням спершу відкривають (відкопують повністю), оглядають. Під ушкодженою ділянкою фундаменту, а швидше за все під усім прольотом, викопується траншея, глибиною 0.8-1 м. У цій траншеї влаштовують додаткову фундаментну кладку, або заливають моноліт з залізобетону. Виходить ніби, локальний фундамент під фундаментом.

Подібні проблеми з фундаментом можуть виникнути при добудові будинку або прибудові до будинку. Фундамент основної будівлі може бути просто не розрахований на нове навантаження. У цій ситуації необхідно також перенести будинок на тимчасові опори і посилити весь фундамент, як це було описано вище. Тільки роботи треба робити поетапно.

Також фундамент може руйнуватися через погану гідроізоляції або її пошкодження. Тут руйнуючий фактор - вода. І її потрібно приборкати. Для цього потрібно розкопати пошкоджену ділянку фундаменту, провести закладення тріщин, покрити фундамент теплим бітумом і наклеїти кілька шарів руберойду або пергаміну. Крім цього, має сенс зробити дренаж, систему водовідведення тощо. Загалом, усунути причини, з яких вода надходила в цю ділянку фундаменту.

Фото Каркас