Сайт
Головна - Фундамент - Фундаментні блоки

Фундаментні блоки

У ряді випадків замість заливки монолітного фундаменту з бетону, використовують фундаментні залізобетонні блоки. Масивні блоки прекрасно виконують свою несучу функцію. Їх застосування до того ж зводить до мінімуму цементно-бетонні роботи при створенні фундаменту. У цьому огляді ми поговоримо про те, якими бувають фундаментні блоки. Які переваги та недоліки при їх застосуванні.

Фундаментні блоки представляють собою прямокутні паралелепіпеди з залізобетону. По суті, це ділянка фундаменту. Набір фундаментних блоків, пов'язаних між собою розчином (іноді й армуючим поясом), виконує несучу функцію фундаменту.

Фундаментні блоки поділяються на три основні категорії. Суцільні фундаментні блоки (ФБС), суцільні з вирізом для прокладання інженерних мереж (ФБВ) і пустотні фундаментні блоки (ФБП). У ФБП є перевага в тому, що з'єднувати блоки можна внутрішнім армуючим каркасом.

Перевагами застосування ФБ можна вважати: швидкість монтажу фундаменту; мінімальний обсяг бетонно-цементних робіт; заводську якість та ідентичність характеристик всіх блоків однієї марки.

Недоліком можна вважати необхідність застосування підйомної техніки при складанні фундаменту. Адже фундаментні блоки мають звичайні габарити - 2400х600х600 мм і масу під дві тонни. Є й менші варіанти - 1200х600х600 мм (1 т) і 1200х300х600 мм (0.5 т). Як ви розумієте, такі масиви вручну не потаскаєш.

Кожен вирішує, в залежності від свого проекту, що йому краще - багато бетонних робіт з заливки монолітного фундаменту, або оренда підйомного крана для монтування фундаменту з блоків.

Фото Каркас