Сайт
Головна - Фундамент - Гідроізоляція фундаменту

Гідроізоляція фундаменту

Фундамент, крім основних несучих функцій має забезпечувати захист будинку і від впливів зовнішнього середовища. Так, найбільш небезпечним для будь-якої будівлі є потрапляння води всередину конструкцій. Волога може сприяти розвитку цвілі; викликати погіршення теплоізоляції стін і перекриттів; вбиратися в такі матеріали як деревина і пористі бетони, що призводить до ослаблення конструкцій та зниження довговічності будівлі.

Саме з цих причин, гідроізоляції фундаменту потрібно приділяти найпильнішу увагу. Волога з землі і атмосферних опадів не повинна потрапляти у фундамент.

Для захисту фундаменту від води використовуються різні гідрофобні та водонепроникні матеріали. Їх умовно можна розділити на дві категорії - рулонні і рідкі. Рулонні гідроізоляційні матеріали - це різні руберойди, толі, пергамін тощо. Рідкі - це бітумні та інші мастики, смоли, різноманітні гідрофобні розчини тощо. Не можна точно сказати, що якийсь із типів гідроізоляції більш ефективний, ніж інший. Кожен варіант підходить до конкретних ситуацій. У більшості випадків, для повного захисту фундаменту від вологи, доводиться застосовувати зазначені матеріали комплексно.

Так, для гідроізоляції цокольних поверхів їх зовні вкривають розігрітим руберойдом або рідкою смолою (або бітумної мастикою). При виготовленні стрічкового фундаменту, дно і стіни траншеї-опалубки простілають шаром гідроізоляції. А після застигання бетону і зняття опалубки, надземні ділянки фундаменту окремо смолять або промазують бітумної мастикою.

Крім того, перед початком зведення стін будинку, поверхню фундаменту вкривають додатковим шаром гідроізоляції.

Фото Каркас