Сайт
Головна - Фундамент - Опалубка для фундаменту

Опалубка для фундаменту

Більшість фундаментів виготовляються із залізобетону. Бетон готується у вигляді рідкої суміші. Для того, щоб відлити фундамент правильної форми, згідно з розрахованими при проектуванні даними, потрібна чітка ливарна форма. Такою формою при влаштуванні фундаментів служить опалубка. У даному огляді ми розглянемо вимоги, які висуваються до опалубки, її види та особливості монтажу.

Залежно від типу фундаменту, опалубка може перебувати повністю над землею, чи здебільшого формувати стіни траншеї і незначною частиною виходити на поверхню. Опалубка виготовляється з дощок, тирсових плит, листового металу тощо. Кращий варіант - це дошки або обрізки плити ОСП.

При монтажі опалубки велике значення має точність і правильність відповідних рівнів згідно з проектом. Адже після заливки бетону, його застигання і зняття опалубки - повинен вийти рівний фундамент. Необхідно віднестися до влаштування опалубки особливо відповідально. Чітко контролювати всі критичні розміри: ширину і глибину опалубки, відхилення кутів стінок опалубки, горизонтальний рівень верхнього краю опалубки і майбутнього фундаменту відповідно.

Для забезпечення жорсткості опалубки, в ній передбачають зовнішні косі підпори, а зверху набиваються поперечні розпірки. Це забезпечить правильну форму фундаменту. І при заливці важкого бетону, не відбудеться зрушень стінок опалубки.

Для того щоб після застигання бетону, можна було без проблем зняти опалубку, її стінки слід простелити пергаміном або толем, які одночасно служитимуть гідроізоляцією фундаменту.

Ще на стадії створення опалубки слід задуматися про вентиляцію фундаменту і змонтувати трубки-продухи. Після заливки і застигання бетону, ці вентиляційні продухи забезпечать рівномірну циркуляцію повітря між контурами фундаменту. Це важливо для підтримки рівномірної температури та вологості під будинком. В іншому випадку, різниця температур на деяких ділянках може призвести до деструкції фундаменту.

Фото Каркас