Сайт
Головна - Фундамент - Армування фундаменту

Армування фундаменту

Фундамент будинку виконується не просто з бетону, а із залізобетону. Цю залізну частину і представляє арматурний каркас, про який і піде мова в цій статті. Бетон, безумовно, міцний матеріал. Але він погано працює при спрямованих навантаженнях на розтяг-стиск. Саме тому, до структури фундаменту додається каркас зі сталевої арматури. Армування дозволяє фундаменту добре працювати при різноспрямованих навантаженнях, уникаючи при цьому появи тріщин та інших ушкоджень.

Для армування фундаменту індивідуального малоповерхового будинку використовують арматуру 10-12 мм у перерізі. Усередині опалубки необхідно з арматурних прутів створити єдиний каркас майбутнього фундаменту. Для цього, дно і стіни опалубки застеляють гідроізоляцією (толь, пергамін тощо). По всьому периметру траншеї в дно вбиваються прути арматури - це буде вертикальна основа майбутнього армованого каркаса. Прути вбиваються в два ряди. При цьому, вони повинні відстояти від стінок опалубки на 5-6 см.

Потім, до вертикальної арматури кріплять горизонтальні і поперечні прути. Чим довші використовуються прути арматури - тим краще, адже менше буде вузлів. Значить, менше буде роботи, та й армуючий каркас буде міцніше.

Для з'єднання вертикальних, горизонтальних і поперечних прутів у єдиний каркас використовуються два способи. Або зв'язування арматури спеціальним в'язальним дротом, або зварювання. В'язання дротом вважається більш кращим. По-перше, не буде жорстких з'єднань, і при навантаженні армуючий каркас не лопне. По-друге, зварювання вимагає наявності власне зварювального апарату та роботи професійного зварника.

Арматура має спеціальні насічки, які дозволяють підвищити тертя між бетоном і металом. Від нього армуючий каркас і бетон фундаменту працюють при навантаженнях як єдине ціле.

Фото Каркас