Сайт
Головна - Фундамент - Фундамент своїми руками

Фундамент своїми руками

Фундамент по вартості матеріалів та робіт зазвичай оцінюється приблизно в 20% всіх витрат на будівництво. Цілком природно, що багато індивідуальні забудовники мають намір самі виконати левову частку робіт. По-перше, щоб значно заощадити. По-друге, щоб виконати все дійсно якісно, адже будуєш для себе. Що ж чекає початківця забудовника, при самостійному будівництві фундаменту.

Перше з чим доведеться зіткнутися, так це з підготовкою основи, очищенням ділянки від дерну, розміткою і земляними роботами, а просто кажучи - риттям траншей. Якщо у вас немає за плечима «чудової» практики в будівельних військах, відразу порадимо вам не переоцінювати власні можливості. На виконання земельних робіт краще все ж витратитися. Викликати екскаватор, бульдозер, найняти працівників. Адже якщо копання землі не ваше улюблене хобі – мозолі і загальна фізична біль вам гарантовані.

Після проведення земляних робіт починається більш творча частина. Потрібно встановлювати опалубку для заливки фундаменту. Опалубку роблять з дощок, фанери, листів металу, з'єднаних розпірками. До процесу влаштування опалубки слід підходити серйозно. Адже це по суті ливарна форма для фундаменту. Все має бути рівно, за рівнем і за проектом. У вас же є проект?! :).

Коли траншеї і опалубка готові, потрібно простелити на дно траншей гідроізоляцію і встановити в опалубку армуючий каркас. Якщо у вас немає бажання в'язати дротом каркас з окремих арматурину, можете купити готові зварні арматурні сітки.

По завершенні всієї підготовчої частини, приступають безпосередньо до заливання фундаменту бетоном. І тут є два варіанти. Якщо фундамент має значний об'єм (його необхідно знати, він повинен бути в проекті), то є сенс замовити машину бетону зі спеціального заводу. Вони приїдуть і все заллють. Є другий шлях - готувати бетон самостійно. Це, скажімо прямо, важкий шлях, для тих хто будує будинок у відвертій глушині (куди не викликати машину з бетоном) або для справжніх бой-скаутів, котрі тільки й шукають собі головний біль.

Про всяк випадок: бетон готується з цементу з заповнювачем з гравію, щебеню з додаванням піску і води. Конкретних поєднань досить багато. Порадьтеся там, де будете купувати цемент і заповнювач.

Після заливки фундаменту і до моменту повного схоплювання бетону, за фундаментом потрібен догляд. Його вкривають полімерною плівкою, щоб зберегти вологість. І періодично поливають водою. Так забезпечується якісне проходження хімічної реакції, в результаті якої, цементна суміш стає справжнім бетоном.

Фото Каркас