Сайт
Головна - Фундамент - Мілкозаглибленый фундамент

Мілкозаглибленый фундамент

У ряді випадків є сенс влаштовувати для будинку мілкозаглиблений фундамент. У цьому огляді ми розглянемо випадки, в яких найкращим вибором буде саме мілкозаглиблений фундамент. Поговоримо про конструктивні особливості малозаглиблених фундаментів.

Мілкозаглиблені фундаменти зазвичай застосовуються у двох ситуаціях. По-перше, для легких будинків, в основному дерев'яних або каркасних. По-друге, на надмірно рухливих ґрунтах, де для заглибленого фундаменту просто немає твердого ґрунту.

Дерев'яні і каркасні будинки насправді досить легкі. Якщо порівнювати з будинками з цегли або бетонних блоків, дерев'яні будинки чинять на фундаментну основу і ґрунт під нею, відносно невеликий тиск. Тому, для цього типу будинків, а також невеликих дачних будиночків доречний мілкозаглиблений фундамент.

Інша ситуація, коли ґрунт, на якому планується будівництво, надмірно схильний до здимання. Таке буває при високому рівні ґрунтових вод. Насичений вологою ґрунт здатний при промерзанні значно розширюватися, а при весняному таненні робити значні зрушення. Це, очевидно, вкрай негативні процеси для фундаменту. Тому класичні, заглиблені нижче рівня промерзання фундаменти тут абсолютно не придатні. Рішення як раз, у використанні мілкозаглибленого фундаменту.

На нездимистих і слабоздимистих ґрунтах, мілкозаглиблені фундаменти виконують у вигляді окремих фундаментних блоків, не пов'язаних між собою. Абсолютно зворотна ситуація на сильно рухливих ґрунтах. Тут потрібне обов'язкове застосування жорсткого фундаменту. Тому використовують або монолітний стрічковий фундамент з армуванням, або фундаментні блоки, пов'язані армованими поясами зверху і знизу.

Суть мілкозаглибленого фундаменту в установці основи на насипній подушці з матеріалу що не піддається здиманню (ущільнений пісок, галька, тощо). У зв'язку з цим слід дуже серйозно підійти до питання відведення води з ділянки і дренажу. Якщо подушка під фундаментом буде постійно під впливом води, вона неминуче замулиться і фундамент втратить стійкість. А разом з ним і весь будинок.

Фото Каркас