Сайт
Головна - Фундамент - Проектування фундаментів

Проектування фундаментів

Проектування фундаменту - важливий етап підготовки до будівництва будинку. Без міцного і надійного фундаменту не може бути довговічного і безпечного для житла будинку. Тому ретельний прорахунок необхідний будь-яким будівлям і малоповерхові індивідуальні будинки тут не виняток.

При проектуванні фундаменту котеджу необхідно враховувати велику кількість чинників. Але все планування та розрахунки починаються після вивчення рельєфу місцевості, рівня залягання ґрунтових вод, характеру ґрунтів у місці будівництва. Також потрібно з'ясувати рівень промерзання ґрунту в регіоні будівництва. У будь-якому випадку, фундамент (окрім малозаглиблених), повинен своєю підошвою впиратися в тверду ґрунтову основу нижче рівня промерзання. Лише так можна убезпечити будинок від сезонних переміщень ґрунту. Якщо це не врахувати, то від весняного відтавання і спучування ґрунту може не лише ушкодитися фундамент, але й весь будинок.

Фундамент повинен бути розрахований не лише на вертикальний вплив (тиск маси будинку). Але ґрунт може здійснювати і горизонтальні переміщення, особливо в місцевості зі складним рельєфом. У зв'язку з цим фундамент повинен мати жорстку армовану основу по всьому периметру. Стрічкові фундаменти автоматично володіють цією властивістю, а от для стовпчастих фундаментів слід передбачити додатковий армований пояс.

Матеріали для зведення фундаментів. Основний матеріал для зведення фундаментів - це різні бетони. Бетон фундаменту повинен забезпечувати основі достатню міцність, жорсткість, морозостійкість, водонепроникність і стійкість до різних агресивних чинників. Цементні суміші або готовий бетон можна замовляти на спеціальних заводах. Міксер з бетоном доставлять прямо до вас на об'єкт і заллють фундамент.

Крім бетонів, фундаменти будують з готових фундаментних залізобетонних блоків різної конфігурації, цегли, каменю, із застосуванням армованих каркасів. Для дерев'яних будинків іноді використовують стовпчасті малозаглиблені фундаменти з просоченої антисептиками деревини.

Фото Каркас