Сайт
Головна - Інші технології - Як класти цеглу

Як класти цеглу

Цю статтю ми спробуємо скласти як інструкцію для початківців про кладку цегли. У будь-якому випадку, класти цеглу повинні професіонали. Не варто розраховувати стати профі відразу після прочитання наведеного матеріалу, але ми сподіваємося, що багато корисної інформації отримати звідси вдасться. Потім залишиться попрактикуватися під керівництвом досвідченого будівельника і можна сказати, що ви навчилися класти цеглу.

Спершу треба скомпонувати на місці будівництва всі інструменти та матеріали, які ви будете використовувати при кладці цегли. Визначити місце для лотків з цеглою, ділянка для приготування розчину тощо.

Для кладки цегли потрібно підготувати основу: бетонну плиту, фундамент тощо, обов'язково зі строго горизонтальною поверхнею.

Перед початком робіт слід за наявним проектом чітко розмітити де будуть двері, вікна та інші архітектурні елементи.

Розчин для кладки цегли можна змішувати вручну, але краще, звичайно, за допомогою компактного розчинозмішувача. Для приготування розчину беруться три частини чистого піску і одна частина цементу. У ретельно перемішану суху суміш піску та цементу додають воду і трохи пластифікатора. Вибір правильної консистенції розчину приходить з досвідом. Він не повинен розтікатися, але при натисканні повинен піддаватися і вминатися.

Уздовж стіни натягується рівневий шнур, що відзначає верхню лінію першого ряду цеглин. Висота береться рівною висоті цеглини плюс розрахункова товщина шва з розчину. Починають кладку цегли з кута. На місце, де має розташуватися цегла, шпателем кидають купку розчину. Потім кладуть цеглину, і натискають на неї ручкою шпателя (якщо треба, можна злегка вдарити), щоб цеглина осіла нижче і встала на зазначене рівневим шнуром місце. Потім, поруч кидається ще розчин. Наступна цеглина кладеться в 5-6 см від першої і зсувається до неї разом з частиною розчину, щоб між торцями цеглин утворився шов з розчину. Ширину шва знову ж контролюють шпателем. Так виконується весь периметр будівлі. Наступні ряди виконуються за тим же принципом, але внакладку. Так, щоб вертикальні шви чергувалися.

Якщо десь не вкладається ціла цеглина, доводиться різати і використовувати пів цеглини.

Для кладки внутрішніх перегородок допускається використання вапняного розчину, замість цементного. Не бажано проводити кладку цегли при мінусових температурах. У принципі, існують добавки та пластифікатори для розчину, що дозволяють виконувати кладку при морозі до -20 град. Але все ж, краще обмежувати роботи з кладки цегли теплою порою року.

Фото Каркас