Сайт
Головна - Інші технології - Будівництво цегляних будинків

Будівництво цегляних будинків

Із цегли будували багатоповерхові житлові будинки, промислові об'єкти, адміністративні будівлі, ну і звичайно, котеджі в 2-3 поверхи. І якщо в багатьох випадках цегляна технологія тепер поступилася місцем більш прогресивним методам монолітного бетонного будівництва, в малоповерховому будівництві лідируючі позиції цегли поки непорушні.

Цегляний будинок в свідомості наших співвітчизників асоціюється з надійністю, довговічністю і престижністю. Не дивно, що першою справою оцінюються власні можливості що до будівництва цегляного будинку. А якщо не виходить - лише тоді, розглядають інші варіанти.

Цегляний будинок має багато об'єктивних переваг. Як вже згадувалося, будинок з цегли, при грамотному будівництві - надзвичайно довговічний і надійний, стоїть буквально століттями, не вимагаючи складного догляду. Цегляні стіни дихають, що забезпечує хорошу внутрішню атмосферу в будинку. Цегляний будинок відносно швидко прогрівається і довго утримує тепло. Цегляні стіни без проблем обробляються зсередини і зовні більшістю сучасних оздоблювальних матеріалів. Ну і цегляна кладка красива сама по собі, так що, можна цегляний будинок зовні нічим не обшивати. На цьому, мабуть, гідності цегляного будівництва закінчуються.

Між тим, не варто вважати цегляні будинки ідеальними. Вони мають ряд недоліків. І якщо бути об'єктивним, популярність цегляних будинків багато в чому підтримується стереотипом і ореолом надійності. Насправді, будинки з бетонних блоків, каркасні будинки та інші технології за рядом показників переважають традиційну цеглу. А тепер конкретніше.

Щоб забезпечити норми по теплоізоляції будівлі, чисто цегляні стіни повинні бути дуже товсті. Отже треба використовувати додаткове утеплення. Цегляні будинки - мабуть, найдорожчі з усіх. Витрата цегли і розчину велика. Якісна кладка стін - теж не дешеве задоволення. Крім того, зовнішні стіни цегляного будинку з часом можуть піддаватися т.зв. висолам, що псує зовнішній вигляд будинку. Будівництво триває довго, через дрібний розмір цеглин і ретельність з якою необхідно вести роботи, для отримання відповідної якості кладки. Крім того, класти цеглу не можна при мінусових температурах, що теж обмежує будівництво теплою порою року.

Кожен обирає сам, бути його будинку цегляним чи ні. Загальний порядок переваг і проблем ми постаралися вказати.

Фото Каркас