Сайт
Головна - Інші технології - Конопатка зрубу

Конопатка зрубу

Важливим і відповідальним етапом будівництва дерев'яного будинку, є утеплення зрубу. А саме - конопатка стиків між колодами. Деревина - відмінний ізоляційний матеріал. Будинки з деревини повинні бути надзвичайно теплими. Однак якщо не досить добре закласти щілини в зрубі - всі теплоізоляційні властивості деревини марні. Так що фахівці з конопатки зрубів важливі не менш, ніж хороші рубачі.

Конопатка - основний захід з утеплення дерев'яного зрубу. Ретельно конопатити потрібно абсолютно всі стики колод у стінах будинку. Однак найбільшу увагу слід приділяти кутах зрубів. Ідеально підігнати чаші колод практично неможливо. Мінімальні щілини все одно залишаться. Тим більше, при висиханні та усадці зрубу неминучі зрушення. Відповідно, якщо при монтажі щілин не було, вони можуть з'явитися після відстоювання будинку. Якраз після того, як зруб протягом сезону підсохне, можна починати конопатку. До цього моменту колода має висохнути на 75-80%.

Як матеріали для конопатки зрубу в давнину використовували мох, лишайники, лляні волокна, просмолені мотузки. Сьогодні для конопатки використовують: паклю, джутовий шнур, льноватин а також волокнисті матеріали нового покоління.

Матеріали для конопатки зрубуПакля. Один з кращих природних матеріалів для конопатки. Випускається у вигляді стрічок і рулонів. Добре перешкоджає гниттю деревини в стиках колод зрубу. Джутовий шнур. Дуже міцний, а головне натуральний матеріал. У пазах виглядає дуже красиво. Не псує загальної панорами, а лише прикрашає будинок. Часто використовується як додаткове прикриття проконопачених іншими матеріалами швів. Крім захисної і декоративної функцій, просочення джутового шнура відлякує комах. Льноватин. Сучасний нетканий матеріал. Широко використовується для конопатки зрубів.

Конопатка здійснюється у два етапи. При монтажі зрубу, між колодами укладається шар ізоляційного матеріалу. Після того, як зруб зібраний - ізоляцію щільно забивають в стики між колодами. Після того, як зруб відстоїться протягом року - конопатку повторюють. Закладають шви декоративним шнуром.

Внутрішні роботи в будинку, зокрема обробку стін - слід починати лише після завершення конопатки. Це пов'язано з тим, що після конопатки висота споруди в середньому зростає на кілька сантиметрів.

Фото Каркас