Сайт
Головна - Каркасні будинки - Фінські дерев'яні каркасні будинки

Фінські дерев'яні каркасні будинки

Класичні фінські дерев'яні будинки - це близькі родичі російського зрубу. Можна сказати, що ця технологія була довгі роки абсолютним лідером будівельного ринку. Так будували дерев'яні будинки не тільки у Фінляндії, але і в північних європейських країнах, і на пострадянському просторі. Але років 40 тому до Фінляндії прийшла канадська каркасна технологія, і зробила революцію в індивідуальному житловому будівництві не тільки у фінів, але й у нас (адже фінські будівельники - законодавці будівельної моди). Тепер, у Фінляндії будуються на 70% саме дерев'яні каркасні будинки за технологією ПЛАТФОРМА, і лише на 30% - за іншими технологіями. Класичне дерев'яне житлове будівництво витіснив каркас.

Адаптована у Фінляндії канадська каркасна система будівництва зазнала ряд доробок і змін, і стала називатися - ПЛАТФОРМА. Багато вітчизняних фірми, не дивлячись на заяви, що будують за канадською каркасною технологією, насправді застосовують саме платформи.

Системи ПЛАТФОРМА, дозволяє будувати дерев'яні каркасні будинки під ключ в найкоротші терміни, при самій низькій собівартості. Справа в тому, що у випадку з класичної канадської каркасною технологією, ділянки стін і перекриттів каркасного будинку, виготовляються будівельниками безпосередньо на об'єкті, з погонажу (цільної дошки довжиною 4 або 6 м) і монтуються на об'єкті. У випадку з платформ, в заводських умовах виготовляються стандартизовані елементи каркаса і потім постачаються на об'єкт для збірки (іноді вже у вигляді зібраних ділянок стіни - це так звана, каркасно-щитова технологія).

Очевидно, що ПЛАТФОРМА - крок вперед у каркасному будівництві. Висока стандартизація деталей і процесів збирання, вигідно відрізняють фінську варіацію технології будівництва дерев'яних каркасних будинків від всіх інших.

Чому ПЛАТФОРМА? Все просто, будинок зводиться поетапно. Спершу, збирається нижнє перекриття, яке стає платформою для встановлення каркасу стін першого поверху. Потім, коли перший поверх готовий, на нього монтується міжповерхове перекриття, яке стає платформою для другого поверху.

Фінський каркасний будинокУ реаліях Фінляндії, система ПЛАТФОРМА - це група виробників стандартних комплектуючих і забудовників (як простих людей, так і цілих будівельних компаній). Досить прорахувати проект, визначити, скільки яких деталей і кріпильних елементів потрібно, замовити це, і вам зі складу всі привезуть.

У наших умовах все не так райдужно. У нас ще немає, ні подібних централізованих постачальників комплектуючих, ні єдиних стандартів. Існують окремі компанії, які або закуповують комплекти дерев'яних каркасних будинків за кордоном, або мають свої виробничі потужності і роблять для себе комплектуючі, при цьому, спираючись на внутрішньофірмові стандарти. Одним словом, нам тут ще рости і рости. Але, система ПЛАТФОРМА - це, як раз, той стандарт, до якого варто прагнути.

Книга: Індивідуальний будинок Платформа

Фото Каркас