Сайт
Головна - Саманні будинки - Оздоблення саманного будинку

Оздоблення саманного будинку

Одна справа з чого зроблені стіни будинку і зовсім інша, як цей будинок виглядає зовні. Сучасні оздоблювальні матеріали можуть створити абсолютно нову композицію будинку, не залежно від того, який матеріал використовувався для несучих конструкцій. Коли будують саманний будинок, питання зовнішньої обробки теж вельми актуальне.

Саманові будинки стоять трохи осторонь від інших технологій. Справа в тому, що це особливе - екологічно чисте житло з природних матеріалів. Саме тому їх часто криють соломою. Значить і зовнішня обробка повинна відповідати і не порушувати концепції чистого, природного будинку. У такому випадку стіни або залишають чисто самановими, або замазують кольоровою глиною, або штукатурять.

Якщо будинок побудований з саману, але забудовник хоче зробити зовнішність будинку більш модерновою - дах криють будь-якими сучасними черепицями чи іншими покрівельними матеріалами, а для зовнішньої обробки стін будинку використовують фасадні матеріали.

Саманний будинок можна обкласти облицювальною цеглою, обшити термопанелями, фасадною плиткою, сайдингом тощо. Панельні фасадні матеріали монтуються на профілях, цегляну або кам'яну кладку роблять на деякій відстані від стіни. Коротше кажучи - невеликий вентильований проміжок між саманною стіною і фасадним матеріалом - повинен бути обов'язково. Саманові стіни дихають, і цю природну вентиляцію порушувати не можна. Інакше погіршується природний мікроклімат в будинку, а також саман може сиріти і швидше втратити свою міцність.

Здається, найкраще вкрити саманний будинок звичайною металочерепицею або бітумною черепицею, а зовнішні стіни оздобити декоративною штукатуркою. Це бюджетний і цілком прийнятний варіант. Такий собі компроміс між стародавньою технологією і сучасними матеріалами.

Фото Каркас