Сайт
Головна - Саманні будинки - Саманний будинок своїми руками

Саманний будинок своїми руками

Саман - найдавніший будівельний матеріал, що складається з глини і соломи, замішаної на воді. І сьогодні, коли людство розвиває високі технології в усіх сферах та в будівництві в тому числі - саманова технологія знову актуальна. Дешевий, можна сказати підніжний матеріал володіє відмінними механічними і термоізоляційними властивостями. Саман - дійсно хороший матеріал для стін будинку. Багато хто відважується своїми силами будувати будинки за саманною технологією. Які ж особливості самостійного саманного будівництва?

За великим рахунком, нічого складного в роботі з саманом немає. Недарма, наші «темні» пращури багато століть тому, вже використовували саман для будівництва своїх хатин. Мабуть, найбільшими недоліками саманної технології є: брудний процес будівництва і скептичне ставлення до цієї технології. Отже, якщо не боятися забруднитися і відкинути забобони - можна взяти найкращі властивості саману.

Для будівництва саманного будинку знадобляться: глина, житня солома, пиломатеріал для каркасної основи. Що стосується робочої сили, бригади з 3-4 чоловік цілком достатньо. Технологія настільки проста, що досить хоча б однієї людини, що має досвід будівництва з саману.

На ділянці забудови слід відвести ділянку, де саман буде готуватися і потім, доставлятися до споруджуваного будинку. У цьому місці звичайно виривається невелика прямокутна яма-басейн. У ній і замішують глину з соломою. Далі можливі два шляхи. Або з саману у формах формуються блоки, з яких після їхнього висихання зводять стіни будинку. Або саман тачками доставляється до місця будівництва і там закладається в знімні опалубки, змонтовані на каркасі. Коли стіни будуть готові - опалубку знімають і дають саману просохнути.

Фундамент, перекриття та дах саманного будинку робляться звичайним для інших технологій способом. Однак, що стосується даху, часто його роблять солом'яним. Так би мовити, для завершення композиції саманного, солом'яного будинку.

Фото Каркас