Сайт
Головна - Каркасні будинки - Кріпильні елементи для каркаса

Кріпильні елементи для каркаса

Дерев'яний каркас збирається за допомогою різних кріпильних елементів. Від правильного вибору кріплення багато в чому залежить надійність і довговічність всієї майбутньої будови. Так що на кріпильних елементах не варто економити. І тим більше, до їх вибору треба підходити зі знанням справи. Ця стаття покликана провести початковий лікбез щодо питання вибору кріплення для збирання каркаса.

Основні роботи по збиранні каркасних стін, перегородок, перекриттів, даху - здійснюються за допомогою цвяхів. Цвяхи повинні бути якісними, оцинкованими і бажано - з гвинтовою нарізкою. Особливо відповідальні вузли, такі як: ділянки під вікна та двері, косі жорсткі розпірки тощо - слід додатково підсилювати саморізами, відповідних розмірів.

Монтаж перекриттів і кроквяних систем, часто здійснюють за допомогою металевих пластин різної конфігурації, з отворами. Таке кріплення, хоч і виходить трохи дорожче, ніж стандартне кріплення цвяхами - але значно посилює відповідні ділянки.

МЗПТакож, замість цвяхів, каркас можна збирати за допомогою МЗП (металеві зубчасті пластини). Пластини з великою кількістю гострих зубів заганяють в місця стиків елементів каркаса. В основному, це кріплення доречне для каркасів із бруса.

При будівництві каркасного будинку застосовується ще багато інших видів дрібних кріпильних елементів. Плити ОСП і подібні до них, кріпляться цвяхами або саморізами поменше, ніж для збирання каркаса. Плівкові мембрани нашиваються на стіни за допомогою скоб. Різні профілі і обрешітки, також кріпляться відповідними саморізами або цвяхами.

При складанні списків матеріалів і кошторисів, бажано відразу прорахувати витрати необхідних кріпильних елементів і закуповувати їх разом. Так зберігається багато часу і нервів в процесі будівництва. Також слід завжди робити 20% накидку на кількість кріплення. Це гарантує, що ви не опинитеся в ситуації - без 3-х цвяхів будинок:).

Фото Каркас