Сайт
Головна - Дах і покрівля - Металочерепиця

Металочерепиця

Металочерепиця займає помітне місце на ринку сучасних покрівельних матеріалів. Не дивлячись на ряд недоліків, вона має дуже високе співвідношення ціна-якість. Власне, цим і пояснюється популярність металочерепиці серед забудовників. Окрім помірної вартості, до переваг металочерепиці можна віднести зручність і простоту монтажу і досить тривалий термін служби.

Час покрівельного заліза минув. Їм криють тепер лише підсобні будівлі, та й то - рідко. На зміну прийшов більш сучасний покрівельний матеріал - металочерепиця. Вона являє собою гофровані листи тонкого металу, з полімерним антикорозійним покриттям. Покриття, крім захисної, має і декоративну функцію. Глянцева кольорова поверхня листів металочерепиці досить ефектно завершує композицію будинку. Варіантів кольору покриття металлочерепиці - досить багато. Це теж варто занести до активу цього покрівельного матеріалу.

Покрівельний саморізМонтаж металочерепиці здійснюється за такою схемою. На кроквяну систему, уздовж крокв набиваються планки - так зване решетування. Воно покликане вирівняти площину схилу даху, а також - бере участь у забезпеченні вентиляції. Поперек рештування, набивається контррештування - такі ж планки, тільки поперек крокв і з певним кроком, рівномірно по схилу даху. У решетуванні і контррештуванні роблять пропили, щоб повітря могло вільно циркулювати в під дахом. Це забезпечує рівномірність температури та вологості, і в цілому гарантує тривалу службу даху. Безпосередньо до контррештування кріпляться листи металочерепиці. Кріплення здійснюється спеціальними покрівельними саморізами з гумовим ущільнювачем.

Лист металочерепиціНедоліки металочерепиці. Найбільшою проблемою для металевих покрівельних матеріалів, була, є і буде - корозія. Полімерне покриття в середньому тримається до 15-20 років, після чого починається руйнування і поступова корозія металу. Також важливо не допускати механічних пошкоджень листів металочерепиці в процесі монтування. Якщо необхідно різати лист - це слід робити ножицями по металу. Але ні в якому разі - не болгаркою, яка спалює захисне покриття вздовж різу. Також, у зв'язку з проблемністю різання і листовою формою металочерепиці - нею криють лише прості за геометрії дахи. Складний дах, з викрутасами, крити металочерепицею - відверто проблемно. Також, через небажаність різання листів - обмежено застосування мансардних вікон в даху з металочерепиці.

Не дивлячись на вказані вище недоліки, доступна ціна і широкий вибір колірних рішень, роблять металочерепицю популярним покрівельним матеріалом.

Фото Каркас