Сайт
Головна - Каркасні будинки - Інструмент для каркасного будівництва

Інструмент для каркасного будівництва

Зведення дерев'яного каркасного будинку здійснюється в принципі звичайним набором простих інструментів. У цьому й полягає велика привабливість каркасної технології для індивідуальних забудовників - не потрібно ні важкої техніки, ні якогось рідкісного інструменту. Однак, якщо пиляти дошки звичайною ножівкою, а цвяхи забивати вручну - будівництво розтягнеться на місяці. Якщо є можливість застосувати сучасний електоро- і пневмоінструмент, швидкість, а часом і якість будівництва зростає у рази.

Отже, як виглядає звичайний набір інструментів для будівництва дерев'яного каркасного будинку. Для підготовки ділянки та робіт над фундаментом: лопати совкові і штикові, бур, тачка, відра. Мірно-розмічальний інструмент: олівці, маркери, рулетки, схили, водні рівні. Основний інструмент для складання каркасу: пили, перфоратор-дриль, молотки, сокира, рубанок, обценьки. Плюс знадобляться такі допоміжні пристосування як мотузки, подовжувачі електроживлення, дрібний інструмент - викрутки, пасатижі тощо.

Торцева пилкаЯк же прискорити, часто трудомісткий, процес складання дерев'яного каркаса? Краще рішення - використовувати сучасний інструмент. Так підготовку (торцювання) елементів каркаса зручніше здійснювати дисковою електропилкою. А ще краще, якщо для цього використовується спеціальна торцева пила на стаціонарній основі. Розумніше за все, у куті ділянки забудови, біля складу пиломатеріалів організувати місце розпилювання. Поставити торцеву пилу, спорудити мірний стіл, навіс. І тут, централізовано здійснювати порізку матеріалу. Застосування торцевої пили - це не привід відмовлятися від дискової електропилки. Вона дуже добре допомагає в процесі безпосереднього монтажу каркасу для будь-яких правок на місці.

ПневмомолотокОскільки каркас збирається на цвяхах, дуже важливо, наскільки швидко і якісно забиваються цвяхи. Прискорити цю ділянку робіт допоможе пневмомолоток з компресором. Задоволення це не дешеве, але зате - продуктивність праці просто зашкалює.

ЕлектрорубанокУ процесі складання каркаса також буде дуже до речі застосування електрорубанка і електролобзику. Рубанок потрібен повсюди, для виправлення дефектів пиломатеріалу (дошки) і підгонки елементів каркаса один до одного. Електролобзик просто необхідний для точного монтажу кроквяної системи даху.

Ось так, застосовуючи найсучасніші інструменти, можна в 2-3 рази скоротити час будівництва каркасного будинку. Адже час - це гроші!

Фото Каркас