Сайт
Головна - Комунікації - Опалення каркасного будинку

Опалення каркасного будинку

У наших регіонах дуже суворі зими, та й на південних рубіжах країн СНД, не настільки тепло, щоб можна було обійтися без системи опалення в будинку. Опалення каркасного будинку має ряд кардинальних особливостей від будинків, побудованих за іншими технологіями.

Зазвичай, індивідуальний будинок має водяне опалення. Вода нагрівається котлом, що працює на різних видах енергоносіїв. Це може бути електрику, газ, рідше дизельне паливо або вугілля, дрова (твердопаливні котли). Розподіл тепла по будівлі забезпечується системою труб, підключених до котла, і нагрівачами (радіаторами). Такий метод опалення часто застосовується і в каркасних будинках. Труби системи опалення прокладаються усередині каркасних стін або під плінтусами. В іншому, система водяного опалення мало чим відрізняється від такої ж системи, для цегельного або бетонного будинку.

Особливу увагу потрібно приділити обробці приміщення котельні. Каркасні стіни і перекриття не розраховані на вплив високих температур, а опора котла і оточуючий його простір, неабияк нагріваються. Деревину каркаса від високої температури захищають, частіше за все, за допомогою цегляних вкладок тощо. Крім того, котел необхідно встановлювати на відстані від каркасних стін (норми відстаней до стін з різних матеріалів потрібно брати в СНіПах). Якщо котел навісний, то на ділянці стіни, де його планують монтувати, роблять цегляну вставку, як і у випадку з каміном.

Для каркасних будинків часто застосовують і інший варіант опалення. Повітряне опалення в каркасних будинках, дуже поширене на Заході. Справа в тому, що каркасні стіни багатошарові та ізольовані від потоків повітря і вологи, в цьому секрет їх надзвичайною термоеффектівності. Але у цієї непроникності є і побічний ефект: каркасні стіни не дихають. Для нормального провітрювання приміщень і підтримання комфортного мікроклімату необхідна система вентиляції. Причому, якщо будинок великий, звичайної вентиляції може бути не достатньо. У цьому випадку, потрібно встановлювати примусову вентиляцію.

Необхідність встановлення примусової вентиляції відкриває цікаві можливості в сенсі опалення. Повітряне опалення та примусова вентиляція чудово інтегруються одиа з одною. Отже, варто провести ретельні розрахунки будинку, і можливо, вам більше підійде саме повітряне опалення.

Фото Каркас