Сайт
Головна - Комунікації - Водопостачання каркасного будинку

Водопостачання каркасного будинку

Забезпечення індивідуального будинку водою - важлива функція інженерних систем. Крім потреб кухні, ванної та санвузла, вода необхідна для живлення системи водяного опалення, забезпечення протипожежної системи, якщо вона встановлена. Тому, необхідність водопостачання ні в кого сумнівів не викликає. Щодо влаштування системи водопостачання каркасного будинку, є свої особливості. В основному, що стосується монтування системи труб по каркасних конструкціях стін і перекриттів.

Водопостачання каркасного будинку можна умовно поділити на зовнішній і внутрішній ділянки. Оскільки, будинки котеджного типу рідко підключені до централізованих систем, то живлення водопостачання здійснюється через свердловину або колодязь з насосом. Власне, свердловина і система труб - це зовнішня ділянка системи водопостачання. При укладанні труби зовні будинку необхідно врахувати два нюанси. Місця входу в будинок, повинні бути продумані ще на етапі проектування будинка, і фактор прокладки комунікацій повинен передбачатися на всіх етапах будівництва, починаючи з заливки фундаменту. Другий момент - це захист труби від замерзання. У сильний мороз, вода в трубі може перетворитися на лід і розірвати труби, що виведе з ладу одну з найважливіших систем будинку. Це неприпустимо. По можливості, трубу прокладають під землею, і обов'язково добре термоізолюють. Для теплозахисту труби застосовують кожухи Термофлекс і подібні.

Внутрішня система водопостачання представлена розгалуженою системою труб, що йдуть від точки входу до різних споживачів води. Для монтування системи водопостачання застосовують різні види труб і фітингів. Колись популярні і незамінні металеві труби зі зварними з'єднаннями відходять у минуле. Сьогодні, найбільшою популярністю користуються металопластикові та пластикові труби різних виробників. Високі технології дозволили зробити дуже надійні пластикові труби і фітинги до них. Тепер, для монтажу систем водопостачання не потрібне зварювання (в особливо великих котеджах, зварювання може знадобитися лише для монтування розподільчої системи). Спеціальний інструмент та фітинги, дозволяють у лічені хвилини з'єднувати труби. З монтажем труб справляються 1-2 людини.

У випадку з каркасним будинком, є кілька варіантів того, де будуть прокладатися труби системи водопостачання. Перший варіант. Найчастіше, труби, захищені гофрованими рукавами, прокладаються прямо усередині каркаса стін і перекриттів до того, як буде покладений утеплювач. Для прокладання труб, в колонах каркасу робляться отвори за розміром труби з гофрою, плюс запас 5-10 мм.

Другий варіант. Труби системи водопостачання прокладаються в просторі між каркасною стіною і внутрішньою обшивкою (гіпсокартоном). Це досить зручно, з кількох міркувань. Товщина профілів, на яких монтується гіпсокартон, дозволяє помістити труби системи водопостачання. Природно, в місцях прокладки труб, доводиться вирізати проходи в профілях, але це нормально. Просто, у випадку з такою схемою, роботи з монтажу гипсокартону і прокладання комунікацій доводиться взаємопов'язати. А оскільки, ці два види робіт рідко виконуються одними і тими ж фахівцями - це складно і проблематично.

Третій варіант передбачає прокладання труб по стику стін з підлогою та зашиття їх плінтусом. Але, такий метод, саме для труб водопостачання, застосовують вкрай рідко. Бо, якщо вже вирішили не вкладати комунікації всередину каркаса, то плінтус відводять під систему опалення.

І наостанок, всі розрахунки системи водопостачання, так само як і інших інженерних систем, повинен робити професіонал. Це залізне правило! Немає місця самодіяльності там, де мова йде про комунікації.

Фото Каркас