Сайт
Головна - Дах і покрівля - Солом'яний дах

Солом'яний дах

Солом'яний дах відмінно поєднується з багатьма видами будинків, а особливо з саманними і, природно, з солом'яними. Застосування соломи в якості покрівельного матеріалу - це дуже старовинна практика. Саме тому, багато з наших сучасників вважають її минулим днем у будівництві. Однак, не варто забувати про серйозні переваги солом'яному даху.

Коли будують саманні екологічні поселення (які набирають популярності останнім часом), питання про покрівельний матеріал стоїть в основному між трьома варіантами: солома, очерет, саман. Коли ж із саману будуються котеджі в передмістях великих міст, мало хто ризикує вбити навколишніх таким сміливим рішенням, як вкрити дах соломою. У таких ситуаціях, як правило, перевага віддається традиційним покрівельним матеріалами, таким, як бітумна або металочерепиця. Плетіння солом'яної покрівліА дарма. У тій самій Європі, солом'яний дах свідчить про те, що господар будинку піклується про екологічну чистоту житла і в цілому, досить просунута людина. У нас, мабуть, ще багато комплексів та заангажованості в подібних питаннях.

Тим часом, поки ми гналися за будівельною модою Заходу, сам Захід усвідомив переваги саманових і солом'яних будинків, і почав переймати, наші давні традиції, які ми самі, практично втратили і забули. Коло замкнулося.

Камишом також вкривають дахиДійсно, технології покриття дахів будинків соломою і очеретом, багато в чому забуті. Щось, звичайно залишилося, щось доводиться відновлювати з архівів і за розповідями старих майстрів, щось ще можна підглянути в збереженій (о диво) сільській архітектурі.

На сьогоднішні, вже цілком реально відшукати професійні бригади будівельників, знаючих у саманово будівництві та в солом'яних дахах. Виявляється, плетіння даху з соломи або очерету, просте, але все ж мистецтво.

Фото Каркас