Сайт
Головна - Дах і покрівля - Варіанти покрівлі каркасного будинку

Варіанти покрівлі каркасного будинку

Покрити дах каркасного будинку можна практично всіма сучасними матеріалами. Винятком можна вважати лише особливо важкі види покрівлі, такі, як керамічна черепиця, що вимагає більш потужних стін. В іншому, вибір покрівельного матеріалу, колосальний. Обговоримо найбільш популярні покрівельні матеріали з позицій покрівлі каркасного будинку.

МеталочерепицяМеталочерепиця. Один з найпопулярніших покрівельних матеріалів. Приваблива ціна, досить великий вибір кольорів, легкість і швидкість монтування - це основні переваги металочерепиці. З мінусів можна назвати: ускладнення при врізці мансардних вікон, і при прорахунках в монтуванні, такий дах, досить шумний в дощову погоду. Також, довговічним цей матеріал можна вважати, лише при правильному монтуванні. Скажімо, якщо листи металлочеріпіци різались, та ще й болгаркою, то в місцях різів пошкоджується полімерне покриття та черепиця іржавіє. З цього витікає, що потрібно звести до мінімуму кількість розрізів і проводити їх виключно ножицями по металу.

Бітумна черепицяБітумна черепиця. Хороший покрівельний матеріал, що надійно захищає будинок. Найбагатший вибір кольорів і довгий термін служби, роблять м'яку бітумну черепицю, матеріалом № 1 для покрівлі дахів. Крім незаперечних переваг, є і недоліки. У сильну спеку дах з бітуму може починати плавитися і підтікати. Бітум - горючий матеріал, і не дивлячись на кам'яну крошку, якою вкривають черепицю, потрібно ретельніше дотримуватися правил пожежної безпеки. Також, бітумна черепиця вимагає жорсткої основи для монтування (ОСП, фанера), що в цілому, підвищує витрати на дах.

Євро-шифер. На відміну від свого жахливого азбестового побратима радянської епохи, євро-шифер досить гарний покрівельний матеріал. Непоганий вибір кольорів і невисокі ціни роблять цей матеріал популярним серед забудовників.

Мідна покрівляМідна покрівля. Дах з міді - це відмінний варіант покрівлі, який свідчить про заможність власника будинку. Такий дах дуже довговічний і надійний, але і не в міру дорогий. Не кожен може собі дозволити таку розкіш.

Полімерна черепиця. На Заході, в Європі та Америці дуже популярна така черепиця. Візуально, створюється повна подібність з керамічною черепицею, при цьому, полімер набагато легший за обпалену глину і нітрохи не поступається їй за надійностю і довговічностю. Полімерна черепиця поки не отримала широкого розповсюдження на нашому ринку, в основному, через нечувані ціни. Але, якщо вартість буде знижуватися, і цей покрівельний матеріал завоює популярність у країнах СНД.

Досить екзотичними зараз залишаються рулонні полімерні покрівельні матеріали. А скажімо, покрівельне залізо, солом'яний або очеретяний дах, вважаються пережитками або прерогативою саманного будівництва.

Фото Каркас