Сайт
Головна - Дах і покрівля - Дах каркасного будинку

Дах каркасного будинку

Конструкція даху каркасного будинку досить традиційна. При всій різноманітності форм і кутів нахилу, кроквяна система даху для всіх видів будівельних технологій залишається незмінною. Оскільки кроквяна система виготовляється з деревини. Це додатковий плюс для дерев'яних будинків, тому що дерев'яну кроквяну систему, природно, краще кріпити до дерева, ніж до цеглини, бетону, металу.

Дах формується з крокв або кроквяних ферм. Відмінність цих двох способів, полягає в тому, що кроквяна система може формуватися прямо на місці з погонажу, або із зібраних ферм з перетином даху, підготовлених на ділянці або в заводських умовах. Кожен з методів має свої плюси. Так, скажімо, більшої точності установки і швидкості зведення кроквяної системи, можна домогтися при використанні ферм. Однак, ферми трохи важчі, ніж окремі елементи, і їх підйом може вимагати більше сил або людей, а можливо і залучення підйомної техніки.

Кроквяна системаДах, а точніше кроквяна система, зазвичай, монтується на трьох направляючих, що йдуть уздовж будинку. Коник і дві опорні балки монтуються на фронтонних стінах. На опорні балки і край стін кріпляться крокви.

Дах каркасного будинку також утеплюється мінеральною ватою (або іншим утеплювачем, але обов'язково тим самим, що й увесь будинок), обшивається пароізоляцією, тощо. Утеплювач вкладається у 1,5 шари, як і в перекриттях. У кроквяній системі потрібно передбачити місця для виведення димоходів, антени і інших інженерних систем, якщо такі повинні мати вихід на дах.

Подальша конструкція даху багато в чому залежить від вибору покрівельного матеріалу. Якщо буде застосовуватися металочерепиця або інші листові жорсткі покриття, то поверхня даху затягується вітрозахисною плівкою, яку фіксують решетуванням - дерев'яними планками, набитими вздовж крокв. Поперек рештування монтують контррейки. До контррейок кріпляться безпосередньо листи покрівельного матеріалу. Тут дуже важливим моментом є забезпечення вентиляції даху. Для цього, з обрешітки вирізають ділянки, для того, щоб усі проміжки між рештуванням були взаємозв'язані. Крім того, листи покрівельного матеріалу в районі коника, також встановлюються не встик і зверху накривають коньковим куточком, також із зазором.

Якщо дах будуть крити бітумною черепицею, або іншими м'якими покрівельними матеріалами, то кроквяна система зверху обшивається OSB плитою. І вже на OSB, як на тверду основу, монтується м'яка покрівля.

Фото Каркас