Сайт
Головна - Внутрішні роботи - Дерев'яна вагонка

Дерев'яна вагонка

Дерев'яний каркасний будинок чудово поєднується з внутрішньою обробкою, за допомогою дерев'яної вагонки. Екологічно чистий природний матеріал для обробки стін - це те, що потрібно. А вагонка хвойних порід, навіть будучи покритої лаком, продовжує виділяти запах соснового лісу. Відпочинок в такому будинку, по-справжньому повноцінний.

Мабуть, найпопулярнішою серед вагонок, вважається соснова вагонка. Так само популярна серед забудовників вагонка з вільхи. Рідше використовується вагонка з модрини, дуба, ясена, в основному через високоі ціни. Липову і осикову вагонку найчастіше застосовують для обшивки саун і лазень.

Обшивка стін сосновою вагонкоюПеред обшивкою каркасних стін вагонкою, на стійки, поверх пароізоляції набивається решетування. Решетування представляє собою тонкі дерев'яні планки з перетином приблизно 4х4, 4х5 см. Завдяки решетуванню коректується площина стін каркаса, щоб вагонка лягла рівно. Якщо каркас десь міг дати невеликий нахил, то регулюючи рівень рештування за допомогою поджимання і відпускання саморізів, якими вона кріпиться до стійок каркаса, вдається нівелювати всі погрішності.

Коли решетування вирівняли, на нього набиваються панелі вагонки. Якщо вагонку хочуть розташовувати горизонтально, то решетування кріпиться уздовж стійок каркаса. Якщо - вертикально, то впоперек стійок (контррештування).

Для обробки вікон, дверей, кутів, плінтусів і інших важких ділянок, застосовують доборні елементи різної конфігурації, які можна придбати у постачальників разом з вагонкою.

Після того, як вагонка покладена, її покривають лаком. Лак наноситься в кілька етапів. Після нанесення першого шару, вагонка стає шорсткою, виявляються всі дефекти, піднімаються тріски. Для усунення шорсткості, вагонку ошкурюють, після чого, роблять повторне чистове лакування, а якщо є необхідність, то наносять і третій шар лаку.

Фото Каркас