Сайт
Головна - Інші технології - Цегла червона цегла біла

Цегла червона цегла біла

Якщо відкинути в сторону різні тонкощі технологій, існує два основних види цегли. «Червоний» і «білий», а професійною мовою - керамічний і силікатний. Розберемося, що ж це за види цегли.

Керамічна цегла

Існує два основні методи виробництва керамічної цегли. Перший і найбільш популярний - пластичний метод: глину (при вологості 17 - 30%) видавлюють зі спеціального преса, а потім обпалюють. Другий метод відрізняється підготовкою формувальної маси - її формують з глини з вологістю 8 - 10% під сильним тиском. Однак, керамічна цегла, вироблена іншим способом, менш стійка до впливу вологи.

Керамічна червона цегла

Є велика кількість видів керамічної цегли: пустотіла (щілинна, діркова); повнотіла; облицювальна: фасадна, глазурована, фасонна тощо.

Керамічна цегла називають "червоною", однак, сучасний асортимент цегли давно пішов за рамки цієї характеристики.

Крім звичайної червонувато-бурої, "цеглянї", зустрічаються варіанти білої, персикової, жовтої цегли - все залежить від кольору сировини, а точніше - глини. Але, кажучи про кольорову гаму цегли, треба сказати, що правильніше закуповувати цеглу разом із однієї партії, щоб потім не довелося шукати такий самий відтінок. Зазвичай, колір у всіх трохи відрізняється.

Для економії коштів і часу на будівництво часто використовується так звана подвійна цегла. Її розміри відрізняються від стандартної одинарної по висоті в два рази 250х120х138. Зазвичай подвійна цегла виготовляється порожнистою, з метою зниження ваги.

Технічні характеристики керамічної цегли зафіксовані в ГОСТ 7484-78 "Цегла та камені керамічні лицьові. Технічні умови" та ГОСТ 530-95 "Цегла та камені керамічні. Технічні умови". Вага цегли в готовому стані не перевищує 4,3 кг.

Неякісна цегла містить в собі різні домішки (наприклад, великі шматки вапняку або каменів). В процесі експлуатації будівлі це може погано позначитися не тільки на зовнішньому вигляді будинку, але і на його безпеці. Так само браком в керамічній цеглі є "недопал". Виявити його просто: неправильно обпалена цегла при ударі видає глухий звук і має гірчичний колір.

Керамічна цегла застосовується: при закладці фундаменту, зведенні несучих стін і міжкімнатних перегородок, в печах і камінах (окрім тих місць, де відбувається безпосереднє зіткнення з вогнем), для облицювання будівель і їх внутрішнього оздоблення. При цьому вона стійка до різних зовнішніх негативних впливів, що перевірено часом. Адже не дарма ж вона є одним з найдавніших будівельних матеріалів, дійшла і до наших днів.

Силікатна цегла

«Біла», силікатна цегла виготовляється з піску і вапна. Виробництво силікатної цегли стало можливо після розвитку нових принципів виробництва штучних будівельних матеріалів. В основі такого виготовлення закладений автоклавний синтез: 9 часток кварцового піску, 1 частка повітряного вапна і добавки після формування піддаються автоклавній обробці (вплив водяної пари при температурі 170 - 200 ° С і тиску 8 - 12 атм.). Якщо до цієї суміші додаються атмосферостійкі, лугостійкі пігменти, то виходить кольорова силікатна цегла.

Силікатна цегла

Силікатна цегла високої якості повинна відповідати певним технічним характеристикам. По-перше, враховується межа міцності при стисненні. Для силікатної цегли вона становить 15 - 20 МПа.

У характеристиці цегли міцність позначається буквою "М" із зазначенням ступеня міцності (М100, М125, М150 тощо). Для будівництва 2 - 3 поверхових котеджів підійде цегла і марки М100, а ось при зведенні несучих стін багатоповерхових будинків краще використовувати марку М150 і вище. По-друге, середня щільність цегли повинна бути 1300кг / куб.м. По-третє, морозостійкість силікатної цегли становить 15 і вище циклів, для наших широт краще вибрати цеглу з морозостійкістю 35 - 50 циклів. Четверте, максимальна температура застосування не повинна перевищувати 550 ° C.

Треба пам'ятати, що водостійкість силікатної цегли нижче, ніж у керамічної. Тому і в універсальності застосування вона червоній (керамічній) поступається. Силікатна цегла добре використовувати при кладці несучих стін і різних перегородок, але категорично заборонено застосовувати її при закладці фундаменту, класти печі, каміни, труби, цоколі тощо.

Безсумнівний плюс силікатної цегли складається в її підвищених звукоізоляційних характеристиках, що є важливим при зведенні міжквартирних або міжкімнатних стін.

Видовий ряд силікатної цегли дуже широкий. Це: цегла силікатна повнотіла тонована (спектр кольорів може включати навіть жовтий, чорний і синій), така цегла використовується, як правило, як облицювальна; цегла силікатна пориста повнотіла і пустотіла; цегла силікатна пустотіла; цегла зі сколеною фактурою тощо.

Фото Каркас