Сайт
Головна - Інші технології - Класифікація цегли

Класифікація цегли

Цегла - традиційний будівельний матеріал з тисячолітньою історією. Існує досить велика видова різноманітність цегли. Щоб впевнено орієнтуватися в цегляному різноманітті, слід провести його класифікацію. Розділимо цеглу на види за трьома ознаками: склад і технологія виробництва; розміри; геометрія.

За складом і технології виробництва

Красный кирпич

Рядова керамічна цегла - виготовляється на основі глини, шляхом спікання в формах. Найчастіше має червонувато-бурий відтінок. Імпортні марки цегли часто мають більш багату кольорову гаму. Керамічна - це найдавніший вид цегли. Традиційний матеріал при зведенні фундаментів будівель, несучих стін, інших відповідальних конструкцій. Володіє високою міцністю, вологостійкістю, вогнестійкістю.

Силікатна цегла - виготовляється з піску і вапна, часто з додатковими присадками. За технологією даний матеріал і близько не родич традиційній керамічній цеглі.

Силикатный кирпич

Силікатна цегла потрапила в цегляну родину лише завдяки стандартним габаритам 250х120х65, таким же, як у традиційної цегли. Це досить «молодий» будівельний матеріал. Застосовується для внутрішніх перегородок і несучих стін (крім фундаменту). Має більше низьку теплопровідність і меншу вагу, ніж керамічна цегла (стіни тепліше, при тій же товщині). Зате, не так стійкий до вологи і вогню.

Лицьова цегла - це ціле сімейство цегли, застосовуваної для зовнішнього облицювання будівель, декоративного оздоблення екстер'єрів і інтер'єрів приміщень. По суті, є різновидом керамічної цегли, але з деякими варіаціями технології і значно більш жорсткими вимогами до якості поверхонь, декор, як не як. Лицьова цегла застосовується для обробки будь-яких видів індивідуальних будинків. Відрізняється багатим вибором кольорів, розмірів, рельєфу поверхні, геометрії.

Клінкерна цегла - також прямий родич звичайної керамічної цегли. Однак, даний вид відрізняється більшою щільністю формування і температурою відпалу. В результаті, клінкер володіє низькою пористістю, високою твердістю, щільністю і відсутністю сторонніх включень. Застосовується даний вид, в основному, в ландшафтному оформленні ділянки. Доріжки, водостоки, бордюрчики - це клінкер. Відмінною рисою клінкеру є світло-піщаний колір.

Огнеупорный кирпич

Вогнетривка (шамотна) цегла - особливий сорт цегли. Він виготовляється за тією ж технологією, що і керамічний.

Але, для шамотної цегли застосовується особлива вогнетривка глина (шамот). Сфера застосування вогнетривкої цегли, як не важко здогадатися - це ділянки, де передбачається контакт з відкритим полум'ям. Це каміни, печі, печі в лазнях, а також споруди в металургійній промисловості.

Поризована цегла - також різновид керамічної цегли. Особливістю даного виду є висока пористість і як результат, знижений в 1.5 рази вага і поліпшені теплозахисні і звукоізоляційні характеристики. Домагаються пористості додаванням до складу формувальної суміші включень, які при випалюванні випаровуються, залишаючи мікро-порожнечі.

За розміром

Стандартним розміром цегли є - 250х120х65. Існує також, так звана, подвійна цегла - 250х120х138, а також, полуторна - 250х120х88. Крім того, у облицювальної цегли західних виробників є багато додаткових типорозмірів. Однак, описувати таке розмаїття тут не бачу сенсу. Просто будьте уважні при роботі з імпортними зразками цегли.

За геометрією

Слід розрізняти повнотілу і пустотілу цеглу. Повнотіла, очевидно, монолітна, а пустотіла (або щілинна) має порожнечі різних форм. Звичайно, традиційна повнотіла цегла міцніше. Але, пустотілість надає цеглі масу переваг. Знижена вага, поліпшений теплозахист і звукоізоляція, підвищена зчіпка з розчином.

Так, на наш погляд, виглядає сучасне цегляна господарство. Вибір є, і він досить багатий. Застосовуйте для своїх потреб відповідний вид цегли.

Фото Каркас