Сайт
Головна - Каркасні будинки - Каркасний будинок або з SIP панелей

Каркасний будинок або з SIP панелей

Дивно, однак, дерев'яну каркасну технологію чомусь асоціюють з будівельною технологієюшвидкомонтованих будиночків з SIP-панелей. Правда, каркасне будівництво також досить стрімке. Однак це дві зовсім різні буд. технології, я б навіть визначив - з різним призначенням і загальним рівнем якості. Порівняємо ці технології.

В якості довідки: SIP-панель, або «сендвіч» панель - конструкція, зібрана з 2-ох плит OSB і укладеного між ними пінополістиролу. Лист пінопласту розташовується так, що він «втоплений» і зміщений відносно плит ОСП. В отримані за рахунок такого зсуву пази розташовується брус, на якому і робиться злиття сендвічів в єдину конструкцію.

SIP панельний будинокНадійність і живучість. Міцнісні властивості сендвіч-панелі, як одиничного конструктивного блоку, з вклеєним всередині пінопластом, викликають великі сумніви. Не викликає захоплення і конструкція всього будинку з сендвічів, в цілому. Я взагалі не прихильник ставити під сумнів надійність якихось буд. технологій, проте ось до будинків, побудованим з СИП-панелей, у мене більше запитань, ніж до інших. Коли збирається дерев'яна основа каркасного будинку - виходить єдина жорстка конструкція. На її надійній основі здійснюється установка пов'язаних між собою несучих частин, обшивки з ОСП. У ситуації ж із СІП-панелями, зборка виконується на основі конкретно самих панелей, як головного несучого елемента. А виходить в результаті, що система з бруса, на якому збиралися панелі в стіни - тільки розрізнені кріплення, які жодним чином неможливо вважати настільки ж жорсткою основою для будинка, як звичайний дерев'яний каркас. Я не стану стверджувати, щобудинки з SIP-панелей абсолютно ненадійні і небезпечні, ні. Елементарно їх справжній резерв міцності набагато нижче, ніж у звичайного Канадського каркаса (які б байки не розповідали просувачі будівництва з «сендвічів»).

Теплозахисні властивості будинку з сендвіч панелей досить високі і цілком конкурують із звичайним дерев'яним каркасом. Деякі сумніви викликає лише пінопласт всюди застосовуваний у СИП-панелях. Адже мінеральна вата - більш ефективний утеплювач.

Архітектурне різноманіття суттєво краще у звичайного каркаса, тому що його конструкції виконуються згідно проекту, який-би складний він не був. У будинку з панелей, все прив'язане до геометрії і габаритів звичайного сендвіча. Ось і виходить, що збирають з SIP-панелей деяку кількість типових проектів, без якихось шансів привнести в проект якісь оригінальні архітектурні рішення.

Комфорт проводки комунікацій. У каркасному дерев'яному будинку комунікації проводяться усередині стінок і перекриттів, коли основа вже зібрана і обшита, а утеплювач ще не вставлений. Але вести інженерні мережі всередині готових SIP-панелей, нісенітна задумка. Доводиться виводити проводку всередину будинку або, розташовувати комунікації між стіною і шаром внутрішньої обробки (гипсокартонном). Деякі спроби встановлювати сегменти комунікаційних систем всередині СІП-панелях ще при їх виробництві, нічого окрім відвертого співчуття не викликає...

Швидкість будівництва. Ось тут, у SIP-панелей сильна перевага. Не задурно ж котеджі з сендвічів називають "бистровозводімимі". Якщо б не ціла когорта інших недоліків і сумнівних нюансів в технології, панельні будинкимогли б вважатися дуже класними. Рецензія така: кому треба побудувати швидко і дуже сердито, одноповерховий будиночок - SIP панелі підійдуть ідеально! Для всього іншого, дана технологія малопридатна.

Фото Каркас